BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie tūlikus

2010-03-24

Kadai rašė mūsų pirmasis blogeris ir hiphoperis Donelaitis:

“Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą
Ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokės.
Šalčių pramonės su ledais sugaišti pagavo,
Ir putodams sniegs visur į šūdą pavirto.”

Tai, ”šūdas” politkorektiškai buvo pervadintas “nieku”, girdėjome dar mokykloje. O be reikalo pervadino, Donelaitis buvo labai tikslus - nutirpus sniegui Vilniaus ir kitų miestų pašaliai pavirto tikru šūdų minų lauku. Ir ko gero ne tik šunų dėka.

Ne tik bomžai nesigėdija nusilengvinti pakrūmėj, tarpuvartėj ar pakampėj. Jei ne degalinės ar prekybos centrai, reikalui prispaudus miegamuosiuose rajonuose nors krauk į portfelį. 

Prie tarybinių kinoteatrų kadaise buvę viešieji tualetai tapo šiukšlių bunkeriais ir katinų peryklomis. Nekart teko matyti, kai vieno tokio buvusio kino teatro, nūnai tapusiu “Niujorko” klubu, prieigas “tręšia” pavalgę ir prigėrę miestelėnai. Nepadeda nė matyt autobusų vairuotojams žiede pastatytas nerakinamas biotualetas.

Gal šiukšlynais pavirtusiuose skveruose, parkuose ir kiemuose butelius, padangas ir skardines aprinks Darom entuziastai - bet netikiu, kad š-bombas surinks algų negaunantys kiemsargiai.

Nesuprantu, kai bedavojama, kad sunku sugaudyti smulkius šiukšlintojus ar pažeidėjus. Neadekvatu bausti žmones, kurie savo elgesiu iš esmės patys save baudžia. Geriau investuokime į prevenciją ir infrastruktūrą. Socialinė reklama gėdindama, šiurpindama ar tiesiog įtaigiai informuodama gali keisti įpročius. Aš, pvz., neberūkau ir šuns išmatas renku. Kai žinosime, kad vienas šunelis kokiam 50 arų plote per metus paskleidžia virš 30 kg trąšos, ir tam plote kasdien ganosi kokie 30 keturkojų - suprasime, kad jei nenorime apkibę šuns šūdais, juos batų protektoriais nešdami į kambarius ir mašinų salonus, tai turime pasilenkti ir nunešti į šiukšlinę.

Na, o žmonių poreikiams tenkinti turime investuoti į viešus tualetus. Mokamos WC kabinos seniai išrastos, arba toiletmatai degalinėse ar kitose viešose vietose. Na o jei krizė-pinigų-nėr, pasidarykim bent taip, kaip Amsterdame:

  

Balsuosiu už tą kandidatą tapti meru, kurs mieste pažadės pastatyti 100 viešų tupyklų ;)

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (14) apie "Apie tūlikus"

 1.   mazulytisangelytis rašė:

  o su tuo amsterdamu tai iškilo klausimas: kaip juose šlapintis moterims ? ;D

 2.   ilgius rašė:

  na taip. esu matęs moterį besišlapinančią stačiom, ir apie pisuarą moterims skaičiau irgi… bet Marijos žemėje tas per dau ekstarvagantiška, ane? tualetomatai ir mokamos kabinos (kažkur skaičiau, kad yra net nusileidžiančios-iškylančios, kaip Gedimino (pr.) stulpeliai) gal išeitis

 3.   turtinu.blogas rašė:

  Gera mintis palaikyti kandidatą į merus, kuris įrengs daugiau mokamų tupyklų. Dar balsuočiau ir už tą, kuris kokių mokamų konteinerių šiukšlėms prie miesto pakraščių pristatytų - įmeti monetą, atsidaro dangtis šiukšlėms įmesti. Čia tiems naujalietuviams, privačiuose namuose už miesto gyvenantiems ir savo buitines šiukšles maišeliuose pakelėse paliekantiems. Galbūt net ir patentą tokių šiukšliamatų kūrėjas gauti galėtų - niekur dar tokių neteko matyti…

 4.   ilgius rašė:

  turtinu: gera mintis :) bet bijau, kad bomžai visvien “nulaužtų” ;)

 5.   Darius rašė:

  http://www.autoGT.lt

 6.   ilgius rašė:

  Dariau spamini?

 7.   Darius rašė:

  Nespaminu. pats neseniai uzejau i ta portala ir patiko. tai noriu kad ir kiti zinotu. Spaminimui neturiu jokio tikslo

 8.   ilgius rašė:

  gerai :) o ką manai apie tūlikų dilemą?

 9.   ilgius rašė:

  kita įdomi idėja - Nutirpęs sniegas visu gražumu atskleidė šeimininkų nevalyvumą – nesurinktas šunų krūveles. Surinkime. Neįminsime nei mes, nei mūsų augintiniai, be to, formuosime apie šunis palankesnę aplinkinių nuomonę. (Lietuvos kinologų draugija) - gal reikia per “Darom” suburti specialų šūdų rinkėjų eskadroną? Vardu “No limits” :) …

 10.   Darius rašė:

  As jau nebetikiu, kad zmones pasikeis….
  Kai nutirpo sniegas, tai visa daugiabucio zalia teritorija nusikta. ir negana to dar ir saligatviu eidamas gali pajausti, kad uzlipai ant slidaus perziemojusio kakucio :)

 11.   ilgius rašė:

  jei kiekvienas savo maršrutu eidamas surinktų kibirą šūdukų (ok, tarkim, juos paliko negalinčios susilenkti bobulės augintinis) - tikrai būtų rezultatas.

  O šūdų kibirus būtų galima naudoti kokiai nors akcijai prie savivaldybės ar pan.

 12.   bernadeta rašė:

  Visų pirma reikalinga kultūringa visuomenė. Kokios šiukšlių krūvos išlindo pamiškėse! Joks meras su tūlikais neišauklės šiukšlinančios liaudies, kol patys negerbsime savęs, nesuprasime, kad popiergaliai, plastikas, kakučiai nepuošia mūsų miestų ir miškų(: Lieka tik laukti, kol lapai ir žolės laikinai paslėps mūsų nuodėmes:)

 13.   ilgius rašė:

  poveikį į tą kultūrą galima daryti tik iš viršaus per merą ar kt. autoritetą, tiek paraleliai per nepakantumą. Bet kaip minėjau nemenkai pasitarnautų ir tualetų, konteinerių ir šiukšliadėžių tinklo tankinimas. Kad tam reikia pinigų, neneigsim, bet nebūtina visur statyti tokius wc kaip Kaune ar presidentūroje ;)

 14.   Anonimas rašė:

  Pasaulis klaiki vieta

Rašyk komentarą