BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Be namų negerai

2010-10-10

Kartais reflektuodamas savo baimes ir nerimus pagalvoji - o kas blogiausio gali atsitikti? JUk kai įsivaizduoji, imi judėti pirmyn drąsiai ir laisvai.

Mirtis? Bet juk mirsime visi, tai neišvengiama. Ir tikriausiai neįmanoma žinoti, kiek tau “duota”, nors be abejo bus tokių, kurie sakys galintys atspėti tą tavo “kada”.

Liga, negalia? Visgi tikiu, kad atsiras kažkas, kas pasirūpins atgulus. Artimieji, galiausiai valstybė.

Skurdas? Netekti pajamų, namų ir draugų? Tai šen, tai ten prasilenkiant su benamiais dingteli - juk jie irgi turi gyvenimą. Jis žinia kitoks, tačiau žmonės nepražūva, adaptuojasi, gyvena kažkur šalia mūsų.

Šiandien Pasaulinė benamystės diena. Rašinėjau apie Moliūgo namelio gyventojus (tiesa neaprašiau žiemą tame varganame lizde kilusio gaisro), bet to tikriausiai per mažai, kad šią dieną nekirbėtų sąžinę graužantis kirminėlis. Ar viską padarome, kad žmonėms šalia mūsų netektų gyventi nežmoniškomis sąlygomis?

Vasarą praeidamas pro po balkonu susiruoštą gultą ar paupy/miškely įrengtą stovyklavietę klausiu savęs, kaip tokių vietų gyventojams bus, kai paspaus šaltukas. Laiptinės, rūsiai, skvotai, šiluminės trasos? Ar visgi nakvynės namai? Į ledą sušalusios maisto atliekos iš šiukšliadėžių, ar karšta arbata ir riekė duonos su kuom nors tikrai valgomu?

Londone ar kitur Europos sostinėse neretai pamatytume benamiams vakarais jų dažnai lankomose vietose dalinamą maistą. Vilniuje savivaldybės samdomas “Smulkus urmas” perka ir veža sumuštinius ir arbatą į valdiškus nakvynės namus. “Maisto bankas” į benamiams ir kiriems bedaliams veža neparduotą kelių restoranų sriubą ir kitą jautrių maisto pramonės įmonių atiduodamą maistą. Ar nereikėtų patikrinti ir kitų dažnai laikomų vietų - Aušros vartų prieigų, stoties? O kaip yra kituose mūsų miestuose? 

O jei kiekvienas sau pažadėtume iki kitos 10/10 pakalbinti bent vieną benamį, paklausti, kuo jis gyvas? Ir patarti - kur galima gauti nakvynės, maisto, kitokios pagalbos.

Juk mažiausiai ką galime - tai nepraeiti šonu kaip pro raupsuotąjį ar šventą karvę. 

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (8) apie "Be namų negerai"

 1.   Bernadeta rašė:

  Oho. Kažkuo panaši idėja dėl benamių žiemą jau kristalizavosi ir mano galvoje, net galvojau, kaip tai pateikti blog’e. Tu aplenkei ir sukonkretinai problemos sprendimą:)

 2.   ilgius rašė:

  :)

 3.   PonasKlebonas rašė:

  O kas tiem benamiam jų gi niekas neriša čia, gali rudeniui atėjus į kokią šiltesnę šalį brist ir nebus problemos.

 4.   ilgius rašė:

  nu jie juk dažnai sunkiai į kitą miesto galą pajuda, ką jau bekalbėti apie šiltesnį kraštą

 5.   j rašė:

  labai skaudu, kai suauge zmones negali pasirupinti patys savimi, bet beveik visi benamiai yra alkoholikai, tad tikroji pagalba jiems - butu isgydimas nuo alkoholizmo.

 6.   ilgius rašė:

  visiškai sutinku. tai ilgas ir brangus procesas, gydant svarbu kompleksiškumas sumažinant galimų atkryčių skaičių.

 7.   Egle rašė:

  Jau kelis metus mintyju, kad būtų įdomu pabandyt pagyvent benamiškai, vasarą, tik viena bijau, o palaikymo nerandu.

  Beje, čia 1 būdų padėti benamiams: https://www.aukok.lt/Projektai/Skalbyklele-vargstantiems

 8.   Bernadeta rašė:

  http://bernadeta.blogas.lt/pasibelsiu-gal-atsidarys-1441.html

Rašyk komentarą