BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rašiau apie Žirmūnuose rudenį boikotavusius kiemsargius. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad tas boikotas nesitęsė amžiais - šiukšlinės ištuštinamos, o nukritusių lapų problematiką pakeitė pusnys ir ledas. Boikotuoti dabar baudžiasi darželių auklėtojos, bet apie tai kitąsyk.

Besižvalgydamas kiemsargių, sykį pamačiau į viešuosius darbus išvarytus pašalpų gavėjus. Juos gali pažinti iš neįprasto neskubėjimo, ir įprastinių praeiviams drabužių (ypač avalynės), kuriuos papildo keli rekvizitai - negrabiai “gulinti” oranžinė liemenė, švarios pirštinės, plastikinis maišas ir pagaikštis.

Vyrai palei gatvę neskubriai rankiojo popierėlius ir nuorūkas, visiškai ignoruodami tiek storu šiukšliu sluoksniu nuklotas buitinių konteinerių aikšteles (jei aikštele galima vadinti 100 kvadratinių metrų plotus), tiek siaubingai prišnerkštus daugiabučių kiemus. Matyt, viešųjų darbinykų darbo kokybę kontroliuojantis brigadininkas niekad neišlipa iš automobilio.

Dar nenorą valyti aplinką šalia konteinerių galima suprasti. Gėrybių ieškantys valkatos it kokie šernai iškapsto šiukšles. Yra ir kaimynų, kuriems sunkiai sekasi pataikyti išmetamas šiukšles į konteinerį. Galiausiai, per išeigines perpildytos šiukšlinės tampa nedideliais sąvartynais. Bet kodėl reikia laukti “Darom” talkos, kad nusirinktume po langais gausiai primėtytus butelius, maišelius, ir popiergalius?

OK - šen bei ten kuopiant vejas po balkonais galima įminti į šuns sausainį, rasti seną unitazą, pastipusį katiną ar aptikti visą bomžo miegamąjį - vargu ar tai tinkamas pasiteisinimas žmogui, kuriam mokame už valymą ir švarą.

Vakar maloniai nustebau pastebėjęs kiemuose palei konteinerius besisukiojantį furgoną - vyrukai į jį krovėsi prie šiukšlinių pūpsančius senus baldus. Tamsoje nespėjau sužiūrėti, kam priklauso pilnutėlė mašina, tad tenka tik spėlioti, kam reikia dėkoti. Komunalininkams, papildomai išvežantiems stambiagabarites šiukšles? Bet ne, vyrukai paliko stirtas senų padangų. Gal jie senus baldus restauruoja ar naudoja naujų gamybai? Gamina kurą? Naudoja statybose? Kokia būtų Jūsų versija? - parašykite ;)

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (2) apie "Dar apie kiemsargius"

  1.   buržujus rašė:

    Tu visiškai teisus - gamina kurą. Kažkada ir čigonams veždavo, ale “susikurenkit” :) Todėl padangų ir nesurinko. Tas pats buvo ir per Darom - vieni atvažiavo susirinko baldus ir metalą, kiti atvažiavo susirinko padangas.

    Beje, žiūriu nuotraukas, tai negalvojau, kad Žirmūnuose taip baisiai netvarkoma. Kažkaip net pradėjau mažiau pykti ant savo seniūnijos (Fabų) :)

  2.   ilgius rašė:

    matai kaip :) tai išties nemažai išmetama, jei apsimoka važinėti ir tinkti.

    Žirmūnuose kartais pasijusdavau it kokiam kaime - tik vištų ir karvių trūksta. Na bet reikia pasidairyti kituose mikrorajonuose ir įsitikinti, ar yra ryškesni skirtumai ;)

Rašyk komentarą