BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie tūlikus

2010-03-24

Kadai rašė mūsų pirmasis blogeris ir hiphoperis Donelaitis:

“Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą
Ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokės.
Šalčių pramonės su ledais sugaišti pagavo,
Ir putodams sniegs visur į šūdą pavirto.”

Tai, ”šūdas” politkorektiškai buvo pervadintas “nieku”, girdėjome dar mokykloje. O be reikalo pervadino, Donelaitis buvo labai tikslus - nutirpus sniegui Vilniaus ir kitų miestų pašaliai pavirto tikru šūdų minų lauku. Ir ko gero ne tik šunų dėka.

Ne tik bomžai nesigėdija nusilengvinti pakrūmėj, tarpuvartėj ar pakampėj. Jei ne degalinės ar prekybos centrai, reikalui prispaudus miegamuosiuose rajonuose nors krauk į portfelį. 

Prie tarybinių kinoteatrų kadaise buvę viešieji tualetai tapo šiukšlių bunkeriais ir katinų peryklomis. Nekart teko matyti, kai vieno tokio buvusio kino teatro, nūnai tapusiu “Niujorko” klubu, prieigas “tręšia” pavalgę ir prigėrę miestelėnai. Nepadeda nė matyt autobusų vairuotojams žiede pastatytas nerakinamas biotualetas.

Gal šiukšlynais pavirtusiuose skveruose, parkuose ir kiemuose butelius, padangas ir skardines aprinks Darom entuziastai - bet netikiu, kad š-bombas surinks algų negaunantys kiemsargiai.

Nesuprantu, kai bedavojama, kad sunku sugaudyti smulkius šiukšlintojus ar pažeidėjus. Neadekvatu bausti žmones, kurie savo elgesiu iš esmės patys save baudžia. Geriau investuokime į prevenciją ir infrastruktūrą. Socialinė reklama gėdindama, šiurpindama ar tiesiog įtaigiai informuodama gali keisti įpročius. Aš, pvz., neberūkau ir šuns išmatas renku. Kai žinosime, kad vienas šunelis kokiam 50 arų plote per metus paskleidžia virš 30 kg trąšos, ir tam plote kasdien ganosi kokie 30 keturkojų - suprasime, kad jei nenorime apkibę šuns šūdais, juos batų protektoriais nešdami į kambarius ir mašinų salonus, tai turime pasilenkti ir nunešti į šiukšlinę.

Na, o žmonių poreikiams tenkinti turime investuoti į viešus tualetus. Mokamos WC kabinos seniai išrastos, arba toiletmatai degalinėse ar kitose viešose vietose. Na o jei krizė-pinigų-nėr, pasidarykim bent taip, kaip Amsterdame:

  

Balsuosiu už tą kandidatą tapti meru, kurs mieste pažadės pastatyti 100 viešų tupyklų ;)

Rodyk draugams

Anądien buvau Not A Shop atidaryme, ir kaip man dažnai pastaruoju metu atsitinka, vis susilaukiu klausimų ar komentarų apie mano barzdą. Vieni sunkiai beatpažįsta, kiti įžvelgia su veido želdiniais pasikeitusį amplua :) Aš tuo tarpu raivausi ir muistausi, nes mano vidinis savęs matymas nepasikeitė.

Barzdą, ne vien barzdelę, augintis paskatino draugų šnekos, jog barzdos auginimas yra aplinkai draugiškas dalykas. Flakonuose suspaustos putos ar gelis, vienkartiniai skustuvai, afteršeivai, galiausiai vanduo - žodžiu miškas man turėtų padėkoti.

Kita vertus, barzda sietina ir su maištavimu, su gyvenimu atšiauriomis sąlygomis. Su skurdu namuose bei pasaulyje kovoti užsimojusiam nevyriausybininkui tiesiog privalomas atributas. 

Barzdoti kareiviai, jūreiviai, keliautojai, valkatos, piktadariai, filosofai, asketai, rašytojai, hipiai, bėgliai. Jau nekalbant apie Che arba J.C. Taip dūmojant mintyse išsirikiavo galerija madingų muzikos pasaulio barzdonų:

 Caleb Followill, Kings of Leon frontmanas.

 Kyp Malone, TV on the Radio siela. 

 Barzdoti Sietlo indie rockeriai Fleet Foxes.

 Biffy Clyro, 2007 metų pavyzdžio. Barzdos tiko prie laukinės muzikos.

 Galingieji Mastodon, metaliniai barzdočiai Troy Sanders ir Brent Hinds.

 Pink Floydų barzdos. Led Zeppelinų. Ištisa barzdotų dinozaurų epocha.

 Bitlų barzdos. Nors visi fab4 nariai išgyveno barzdotus laikotarpius, renkamės McCartney. Sako, kad barzdą auginosi kaip atsaką į babyface pravardę. 

 Reggae simbolis - dredai, bet barzdos ten sutikit ne mažiau svarbios.

 Galiausiai, kupina tragizmo Jim Morisson barzda.

Mačiau barzdų mylėtojai skelba dienos barzdas, ar savaitės. Skelbiami geriausi kino, sporto, metų barzdų sąrašai, rengiami barzdų čempionatai. Aš tiesą sakant neišmanau, kaip čia galima būtų reitinguoti. Ir ar reikia. Vyrui barzda yra tiesiog barzda, nėr čia ką daug kalbėti. Kaip Jūs manot?

Rodyk draugams

Tada, kada

2010-03-11

20 metų ši šalis laisva. Laisva?. Kiek dar metų turi praeiti, kad galėsime čia gyventi laisvi, orūs ir laimingi? 

Kada kovo 11-tą katedros aikštėje ne žiūrėsime į žygiuojančius nacius, o klausysimės Vilniaus gėjų choro. Kada “prezidentai” neparkuos neįgaliesiems skirtose vietose. Kada šunis ne mėtysime nuo tiltų, o apdovanosime už tarnavimą žmogui. Kada skriausti moteris neateis į galvą ne todėl, kad jos lanko savigynos kursus. Kada senukai savo pyktį lies ne mitinguose, o diskotekose. Kai leisime uždirbti žmonėms, ne versime juos nusikalsti. Kai ne drausime alų pirkti po dešimtos, o kviesime turistus kartu papsėti taikos pypkutę. Kai džiaugsimės ir vertinsime, kai kas nors ką nors įdomaus pastato, o ne atvirkščiai. Kai psichikos neįgalieji nebus kankinami, o džiaugsis gyvendami tarp mūsų. Kai mūsų turtuoliai nepiktins mažutėlių besipuikuodami prabangiais žaisliukais, o taps dosniais gerų darbų mecenatais. Kai sms’sus siųsime ne ką nors sodindami į karštą kėdę, o gelbėdami nukentėjusių nuo nelaimės gyvybes. Kai mylėsime save ir savo artimą ne žodžiais, o darbais. Tada. (Turbūt).

Ar tai įmanoma? Ką turime daryti, kad Ten patektume?

Rodyk draugams