BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pomidorai atakuoja!

2010-04-20

Taip, buvo toks filmas apie žudikų pomidorų atakas, nurungęs kitus pretendentus kvailiausio filmo rinkimuose. O prisiminiau tai stebėdamas vis dažnėjančias laidas apie žmones it maras užpuolusius žalingus, kenkiančius ar net nuodingus maisto produktus. Paspragsi TV pulteliu -  tai Nomeda su SAM valdininku ginčijasi apie E621, tai Audrė demaskuoja žalia liepsna degantį bulvinį čipsą. Nuodėmių dešimtukas sudarė bjauriausių valgomų priešų sąrašą - oi klius picai, cepelinams ir kebabams! O rusų TV pažiūrėjus atrodys, kad nebėra ką valgyti aplamai - klastingi nuodai mėsoje, piene, daržovėse ir vaisiuose!

Spaudos puslapiai mirga kilogramų metimo sėkmės istorijomis (suprantama apie nesėkmes niekam neįdomu skaityti). Du mėnesiai ir minus 25 kg plius monalizos zen šypsena. Stebuklingi daktarai sudaro šapelių ir kruopelių valgiaraštį.

Cololo rodo kūdinančius įdubstus ir tūpsnius. Sportiškai sėkmingas Zadneprovskis sako sėkmingo gyvenimo receptą atradęs puikų skonį suteikusiomis bifidobakterijomis užtaisytą kefyrą Actimel (tiesa, jo gamintojas Europoje priverstas iš reklamos išimti teiginius apie sveikatinantį poveikį). Kiti kovai su klastingai kūną pučiančiais mėsainiais siūlo pasitelkti boržomą ar mezim forte. O kur dar skrandžio perrišimai ir kitokios chirurginės intervencijos.

Ką daryti? Ką daryti keturiasdešimtmečiui, suvalgančiam savo darbinį stresą, su genetiniu polinkiu tukti, be pinigų lankytis pas lieknėjimo guru ar persirišti skilvį, neturinčiam laiko gaminti ir valgyti kruopščiai pasvertų ir paruoštų ekskliuzyvinių meniu? Kaip žinoti, kad tai, ką valgai, neprifarširuota priklausomybes ar kitokias nepageidaujamas reakcijas sukeliančių apgavikų-chemikalų? Kaip suvaldyti savo biocheminį fabrikėlį? Kaip nesusirgti tik dėl to, kad valgai?

Skaičiuoti kalorijas? Britų supersize vs superskinny akivaizdžiai demonstruoja sąsajas tarp suvalgomo maisto kiekio ir kokybės bei kūno masės. Būtų galima naudotis kalorijų skaičiuoklėmis, tačiau kaip paskaičiuoti kalorijas pietaujant mieste ar parduotuvėje nusipirkus pusfabrikatį. Būtų puiku, jei skaičiuoklė būtų visad po ranka, pvz. pasiekiama mobiliuoju - o gal tokia paslauga jau egzistuoja, tik mes nesinaudojam?

Reikia ryžtis naujam socialiniam eksperimentui - kaip valgyti sveikai, radikaliai nekeičiant gyvenimo ir darbo stiliaus, ir ne drastiško nuostolio piniginei? Kas norėtų prisijungti? O gal kur nors supermamose tokie bandymai senokai vyksta, tik ne visi žino? Žodžiu, pasidalinkite idėjomis ar patarimais :) Skelbkim valgymo revoliuciją!

Rodyk draugams

Obana! Aptriestomis apylinkėmis pagarsėjusiame Niujorko klube šiandien (tryliktą dieną - NB!) žmones gąsdins triukšmingi išperos Dark Funeral. Tie patys, visų laikų juokingiausių juodmetalio nuotraukų dešimtuke užimantys aukštą 6 vietą (beveik penktą). Prisipažinsiu, skaitydamas šios grupės paveikslo anotaciją žviegiau iki ašarų. Na, žinoma, Abato iš Immortal’ų portreto jau neperspjaus niekas:

 

 Per radiją švedų trukšmadarių reklama baugino armagedonu -

Pragaro vartai atsivers… Trečiadienis gali ir neišaušti…“. Pošimts, tai išgirdę dorybingieji konservatoriai turėtų tučtuojau mesti varginančias mygtukų batalijas Seime ir strimgalviais skuosti prie buv. Tėvynės (NB! -2) kino teatro, ten gultis kryžium prieš pragaištingą poveikį mūsų vaikams ir jaunimui daryti ketinančius skandinavų balvonus! 

Žinoma, bus atsikalbinėjančių, esą svarbiau, nei protestai prieš Nelabojo simfonijas griežiančius bobaušius, yra užtikrinti sklandų eismą Nr.35 ir Nr.36 marštutinių autobusų Žalgirio (NB-3!) žiede. Bet ko gero rūstieji moralės sargai vakare sės prie bokalo aplaistyti pergalę pasipriešinus tiesioginių merų rinkimų iniciatyvai ir dėliotis naują koaliciją su gražuliais ir valkiūnais. Veikiausiai konkretesnis baubas nei Belzebubo trubadūrai yra gėjai ar liberalai.

Na bet gal tiek to - kol galime, dar pasidžiaukim, kad telikas vakarais vis dar transliuoja Lūpdažių džiungles ar Nuodėmingą Kaliforniją, o ne mišias ar Čiurlionio “Mišką”. Kas žino, ar po ES griūties neužsidarys vėl sienos, ir ar nedūsausime nostalgiškai prisimindami šiandien dar turimas laisves…

Rodyk draugams

Velykos šmelykos

2010-04-03

Didįjį penktadienį pedofilijos skandalų purtomas šv.Sostas praneša turintis nuomonę apie gėjų paradus. Didžiąją savaitę televizijos ekranai mirga kiauriai sienas lakstančiais mutantais, ekstrasensais ar nebrendylų kvailiojimais. Viščiukų-triušiukų kičas. It sacharinas saldžiai banalūs politikų sveikinimai (niekas kitas mūsų nebesveikina!). Susilaikymas nuo mėsos vienai dienai metuose, nors parduotuvėse sunku būtų rasti nemėsiškų pusfabrikačių. Tebegyvanančių balanos gadynėje veikėjų pamokslai apie širdies turėjimą. Nesveika visuotinė prekybos centrų apgultis ruošiantis visuotiniam persivalgymui (kur antradienį keliaus tonos negimusių viščiukų, įvairių nugalabytų paršiukų, karvučių ir žuvyčių keptų-virtų-troškintų kūno dalių?) 

Taip, daug žmonių tomis dienomis tiesiog pailsės, aplankys gimines. Kiti priešingai - dirbs. Jei jau ilsėtis, tai gal pasiilsėkim visi? Kaip per Kalėdas, neapleidžia nuostaba, kad žmonės nelabai noromis daro tai, ko nelabai supranta. Darom, nes “taip darė senoliai”, arba darom, nes “ką kaimynai pamanys” - nėr keistesnio būdo leisti laiką …

Rodyk draugams