BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nesusipratimas

2010-05-18

Rašydamas apie Baltic Pride debošų herojus, padariau apmaudžią klaidą - vieną veikėjų klaidingai palaikiau ne tuo asmeniu. Po šios klaidos neteko prasmės ir po to sekusios su SADM patarėja J.Ramoniene susijusios aliuzijos. Apgailestauju ir nuoširdžiai atsiprašau Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos (NŠTA) tarybos pirmininko Tomo Šalkausko dėl šio nesusipratimo. Jei man taip atsitiktų, nebūčiau laimingas.

Tomas mane informavo, kad NŠTA nepritaria viešoms gėjų eitynėms, tačiau savo narius kvietė laikytis santūriai, ir neprisijungė prie organizuojamų radikalių akcijų. Už tai jiems pagarba. Tomas rašo: “taip elgiamės būtent todėl, kad nenorime visuomenės susipriešinimo, be to nesmerkiame homoseksualių žmonių, kaip tokių. NŠTA pasisako ne prieš pačius homoseksualius asmenis, bet prieš kai kurių žmonių ar organizacijų vykdomą veiklą, nukreiptą tikrai ne į Lietuvos gerovę.” Išsamiau NŠTA savo poziciją yra išdėsčiusi atskiru kreipimusi.

Pavarčius įvykius fiksavusias nuotraukas geriau matyti, kas buvo įamžintas su megafonu kurstęs neapykantą homoseksualams - tai Šeimos gynimo centro pirmininkas Justas Subačius.

Ta viešoji įstaiga savo tinklapio neturi, nors jos vardu Subačius energingai politikuoja. Viename iš TV reportažų buvo matyti, kaip Subačių iš Baltic Pride eitynių išvesdina policijos pareigūnas. Taigi tikėtina, kad jo veiksmai bus tinkamai įvertinti.

Pasikapsčius internete matyti, kad yra nemažai šaltinių smulkiai fiksavusių Baltic Pride detales. Kažkas iš feisbuko bendruomenės riaušininkų spūstyje pastebėjo pagal melodiją “kas nešokinės” strikinėjantį istorijos dėstytoją Edvardą Krikščiūną. Reiktų identifikuoti ir kitus mažiau žinomus veikėjus.

Aš va turėjau garbės pasiloti su šiomis gotėmis, kurios švyti iš džiaugsmo turbūt dėl to, kad savęs nepriskiria k*rvų ir nuop*sų ordoms.

Mergelės nebuvo labai kalbios ir drąsios, bet kita vertus, sutikite - reikia drąsos šitokiu būdu reikšti savo pilietinę poziciją.

Na, šioje vietoje turbūt laikas užversti Baltic Pride 2010 prisiminų puslapį ir ieškoti naujų temų. Dar sykį atsiprašau visų, kuriuos be pagrindo įpainiojau į šį reikalą. Kaip koks Seimo narys K.Masiulis pasakysiu, kad dėl karšto būdo jau kartais nervai nelaiko ;)

Rodyk draugams

Slėpynės su protu

2010-05-16

Visi turi savo nuomonę gėjų klausimu - dabar jau ir tie, kurie jos dar neturėjo. Dažniausiai iš padoraus miestelėno gali išgirsti kažką panašaus į “man nerūpi, jei tik man prieš akis pimpalais nesimosikuoja”. Bet, kita vertus, nenorėtumėme turėti kaimynų gėjų, ir, žinoma, nepritariame homoseksualių žmonių eitynėms.

Bet štai paradoksas - daugeliui patinka manieringas, kartais neįprastas, bet akivaizdžiai labai talentingas homoseksualių žmonių artistizmas. Betgi žinodami, kad Freddy Mercury, Davidas Bowie, George Michaelas ar Ricky Martinas yra homoseksualūs, gėjų  - kaip čia tiksliau įvardijus - nemėgėjai? visgi nenustoja šių atlikėjų kūryba žavėtis ir mėgautis.   

Tad kažkas neadekvataus yra musyse. Arba žydruosiuose ekranuose žiūrėdami į Mercury ar Pauliukaitį sąmoningai išstumiame jų gėjiškumą (pamirštu, neprisimenu), arba prieštaraudami gėjų eitynėms omenyje turime ne šiuos mielus, talentingus žmones, o siaubą keliančius anonimiškus pabaisas.

Juokinga, kai aršūs homofobai macho patys nežinodami naudoja homoseksualų kultūros atributus. Kniedžių, spyglių, odinių apdarų ir diržų madą metalistų tarpe pradėjo fetišistų salonuose lankęsis (homoseksualus, tačiau iš “spintos” išlindęs tik 1998 m.) Judas Priest vokalistas Robas Halfordas. Glam rokerių (vėliau ir hair metalo adeptų) išskirtinis bruožas rengtis blizgiais moteriškais drabužiais ir aksesuarais didžia dalimi siejamas su šios mados pradininkais homo (ar bi) seksualiais Andy Warholu, Davidu Bowie, Lou Reedu. Gražuliai ir murzos nusišautų sužinoję, kad gėjų būna ir tarp skinheadų ;)

 

Ko gero, ta stipri kitoniškumo baimė turi atramą nesąmoningų refleksų lygmenyje. Apsisaugoti nuo išlikimui mirtinų pavojų turime “instaliuotus” stiprius instinktus, kuriuos sunku kontroliuoti ar net atpažinti. Poravimosi ir savisaugos instinktai ne visada pasiduoda proto valdžiai. Įsisamoninti baimes ir elgtis nepriklausomai nuo jų reikia turėti nemažų gebėjimų. Todėl nevalingai ir žaidžiame slėpynių su su protu.

Didysai Zappa yra pasakęs - A mind is like a parachute. It doesn’t work if it’s not open.

Rodyk draugams

Neapykantos veidai

2010-05-09

Homoseksualų eitynėse “Už lygybę” (aka Baltic Pride) dalyvavę šiapus ir anapus tvorų daugelis pasijutome esą kertinio istorinio įvykio dalyviais.

Būdami taip arti Rusijos, Baltarusijos tiek geografiškai, tiek istoriškai, gavome pajusti, kaip trapi mūsų demokratija, ir kaip svarbu branginti laisvę. Ir visgi jausmas, kad laimėjome.

Kaip anądien su tualetinio popieriaus rulonais prie Pakso prezidentūros, jautėmės išėję ginti teisės laisvai gyventi. Šalia įtūžiu tvoskiančios juodmarškinių minios nesijauti ramus, saugus, teisus. Neramu - ar aplink susirinkę bendraminčiai, ar tiesiog žiopliai. Vienok smulkių incidentų metu visgi buvo matyti, kad minia pasiruošusi duoti atkirtį. 

Skaitydamas praeito amžiaus 20-30 m. Vokietijos istoriją, vis bandau atsekti, kada buvo tas kritinis momentas, kada jėgų persvara nusvėrė brutalių agresorių naudai. Atsakymo nerandu - revoliucijų, perversmų ir sukilimų virtinė, kaip būdas spręsti visuomenės problemas, gena gilyn į istorijos miglas. Bet nepasimokę iš istorijos klaidų yra pasmerkti jas kartoti. Šiandien priešu paskelbtas gėjus, žydas, čigonas, rytoj musulmonas, liberalas, laisvamanis, poryt bet kuris, įtartas savarankiškai pagalvojęs ar drįsęs abejoti viena tiesa.

Todėl reiktų atidžiau nagrinėti nacionalistų radikalų retoriką, ir duoti atkirtį kiekvieną kartą, kai peržengiama riba. Atviri įžeidinėjimai, neapykantos kurstymas, raginimai susidoroti su kitokiais - neabejoju visa tai šeštadienį buvo daugel kartų užfiksuota. Reikia tikėti, kad visa tai atsakingos institucijos įvertins, tskant kas yra kas Lietuvoje.

Štai tūlas, pasak wikipedijos, politologas, publicistas, visuomenės ir politikos veikėjas Marius Kundrotas. Jaunalietuvių, tautininkų veikėjas, be penkių minučių konservatorius. Nuotrauka daugiau nei iškalbinga.

Šalia jo kadre netilpęs stovi Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) tarybos pirmininkas Tomas Šalkauskas Šeimos gynimo centro pirmininkas Justas Subačius, kursai minioje ginkluotas megafonu rėkavo ”homoseksualai prievartauja mūsų sąmonę” ir pan. Tos NŠTA tarybos narys yra ir Algimantas Ramonas, kurio liūdnai pagarsėjusi pati R.Dagio trumpą kadenciją buvo Socialinės apsaugos ir darbo viceministre. Pamenu ministras Dagys buvo sukvietęs nevyriausybininkus pasitarti, kaip kartu krizei į atlapus kibti. Tai tas Šalkauskas Subačius pirmasis čiupo mikrofoną ir pusvalandį dėstė, kad dėl krizės kaltas “Gender loop“as. Dagio-Ramonienės svita klausėsi pritariamai linkčiodama.

Na, bet iš mūsiškių talibų ko norėti. O va garsesnės tradicinių partijų pozicijos pasigedau. Ir tas baikštus tylėjimas nieko gera nežada.

Rodyk draugams