BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pradėjome kalbėtis apie problemas Žirmūnuose - pagalvojau pavaikščiosiu su fotoaparatu, pafiksuosiu, ką paroblematiško užtikęs.

Pirmiausia, kas nustebino - kur dingo kiemsargiai? Kelissyk praeidamas pro tas pačias šiukšliadėžes matau, kad jų vaizdas nemaž nesikeičia. Prie konteinerių formuojasi nedideli senų rykų sąvartynai. Gatvės pamaži atrodo kaip keistame kine. Kame kampas?

 

Kai turim arti 200 000 bedarbių…? Na, turim gal ne visus, dalį įdarbina geresnio likimo šalys - bet vis dėl to? Kur čia šuo pakastas? Pragariškas darbas už mizerną algą? Vis-dar-mero chuntos vykdoma sanepideminė diversija žirmūniečiams? Gi Imbrasui tokia situacija yra tiesiog dovanėlė ant lėkštutės - grįžęs iš briuselinio egzilio džiaugsis galėdamas vilniečiams vėl pažadėti tvarką, švarą, teisingumą ir komunalinį rojų. Keista, kad savivaldybė nesugeba sužiūrėti švaros gatvėse ir kiemuose - pinigų trūkumas čia akivaizdžiai niekuo dėtas.

O gal čia tiesiog kaip tame eilėraštyje -

Старый дворник Панкрат сильно пьяный лежит
и призыву из мрака не внемлет.

Jūs pasakykit.

Rodyk draugams

Žinau - tikriausiai turėčiau rašyti apie NVO finansavimą, 2% GPM ar savanorystę. Bet niežti liežuvis pleptelti apie … kilkę.

Tarybinių laikų atributas, vienas iš pigiausių maisto produktų. Su ”Kilke pomidorų padaže” galėjo konkuruoti nebent “Tefteliai“, stoties bufete ar gamyklos valgykloje buterbrodas su kilke buvo žemiausiai populiariausių patiekalų sąraše, bet gerai tiko kaip užkanda.   

Bet pasirodo, kad šita prastoji kilkė yra tas pats prabangusis šprotas, be kurio neapsieidavo joks tarybinis šventinis stalas. Ta pati menka žuvelė parūkyta aliejuje tampa geidžiamu delikatesu (bent jau 80-taisiais, kol žuveles rūkydavo iš tikrųjų, o ne pripildami “skystų dūmų“). O ką jau ten bekalbėti apie šproto pusbrolį ančiuvį… Tai va - o dar sako, kad kaip pavadinsi, taip nepagadinsi…

Tiesą sakant, mintys apie kilkę apniko svečiuojantis Taline - mažne visur ten siūlomas gardus pikantiškas sumuštinis su šia ar panašia žuvele, akivaizdžiai tapęs pasididžiavimą keliančiu kulinariniu paveldu. “Kas buvo nieks, tas taps viskuo” - o dar jei įvertinsime žuvelėje esant gausybę omega-3 ir visokiausių vitaminų, galėsime ir su visam ją karūnuoti.   

Na, o jei seilė jau tįsta ant šlipso, pasidalinsiu receptėliu - riekelę mėgstamos juodos duonos plonai aptepame sviestu, dedame puikią estiškų kilkių file (Maximoje 100 g pakuotė 4,50 Lt), griežinėlį kietai virto kiaušinio ir griežinėlį šaloto ar šiaip svogūno (galima ir pamarinuoto, jei turite; arba mediniu iešmeliu prismeikime pirktą marinuotą svogūnėlį). Tinka pusryčiams ar vakarienei (su stikleliu ledo šaltumo degtinaitės - kam leidžiama, žinoma :) Skanaus!

 

Rodyk draugams