BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Metų muzikinis įvykis - ilgai lauktas Testament koncertas Vilniuje. Penkta (nors mano manymu šiuo metu mažiausiai trečia) geriausia trash metal grupė apsilankė Marijos žemėje.

Pernai išleidusi daugelio manymu geriausių metalinį albumą, grojanti labai stipria sudėtimi - vienas geriausių metalinių vokalistų vėžį nugalėjęs žmogus-meška Chuckas Billy, gitaros virtuozas Alexas Skolnickas, atominiu laikrodžiu vadinama metalo būgnų legenda Gene Hoglan, veteranai Ericas Petersonas ir Povilaičio veido savininkas džiazuojantis bosas Gregas Christianas.

Testament albumas daugelio manymu buvo ne tik geriausias 2012-ųjų metalinis diskas, bet ir vienas geresnių šios grupės kataloge - taigi, vyrukai nėra vien tik senus gerus laikus menantys dinozaurai (kaip kokia jau nieko doro nebesukurianti Metallica) - parako pakanka.

Ta chebra grojo ne metalistams įprastame New York klube, o Forume Palace. Sugroję kelis paskutinio albumo gabalus, dosniai pavaišino “senosios mokyklos” trashu, o baigė stipriais neatsibodusiais pastarųjų metų gabalais. Atrodo - ko daugiau norėti?

Bet liūdina štai kas - pasižiūri į auditoriją, matai kokius 500 (geriausiu atveju?) žiūrovus, kurių nemaža dalis mandagūs sengalvėliai, kita dalis metalo “zavsigdatajai”, šokantys pogo visada ir visur.

Testamento akyse buvo matyti liūdesys, grojant mažai auditorijai, nesugebančiai garsiai išdainuoti priedainių. Net jei būtų pavaišinta nemokamu litru alaus ir paprašyti sugiedoti du gaidelius, metalinė minia ko gero nebūtų išspaudusi geriau.

Šlubavo ir garsas. Trūko galios ir švarumo, vokalo tarpais negirdėjom visai. Shit happens, kaip sakė Chuckas. Bet nebuvo stiprios energetikos, nebuvo ir maksimalaus įmanomo kaifo. Nebuvo linksmumo atlikėjų akyse, nebuvo ir biso. Atbuvo, ir tiek. Nežinau, ar norės kada čia beužsukti vėlek.

Ir gal nebevažiuokit čion… Gal geriau jau mes atvažiuosim į didesnes arenas Lenkijoje ar sales Latvijoje?

Kita vertus, buvo intymu. Dar niekad neteko būti tiek arti gyvai grojančių metalo gigantų. Atrodo, kad grojo personaliai tau, tiesiai į ausį. Geriau, nei iš TV ar PC. Už tai ačiū - nepamirštamos emocijos.

Testamento klausiau ir klausysiu, su pagarba ir meile. Ir liūdesiu - nes daugeliui gerų dalykų lemta baigtis, kada nors.

Kaip sako - už tokią Lietuvą kovojom - kad galėtumėm vieną dieną Testamento klausytis gyvai už nedidelius pinigus namuose. Ačiū labai - tos pusantros valandos buvo tikrai vertos kiekvieno lito.

Rodyk draugams

Kur dingo?

2013-06-25

Kur dingo tie vaisiniai ledai po 5, 6 ar 7 kapeikas?

Juk daugelis ledų puodeliuose ar ant pagaliuko nedaug skiriasi nuo tarybinėmis vasaromis ledų kioskuose parduodamų…

Tai kur tie gerieji ledai, kuriuos karštomis 70-80jų vasaromis pirkdavome po kelias porcijas? Prie kurių rikiavosi ilgiausios eilės, kuriuos išpirkdavo sparčiausiai?

Pamenate? Tie - geltoni ar raudoni, popieriniuose puodeliuose, valgomi pagaliuku? Nuo kurių šaltumo maloniai perštėjo gerklės, o nuo greitai tirpstančio saldumo lipdavo pirštai?

Pamenate? - prie ledų kioskų anuomet - eilės. Mes vaikai nekantriai laukdavome, kol atveš ledų. Žinia apie tai, kokie šiandien ledai, greitai pasklisdavo po kiemus. Šerbetas, krem-briule ar eskimo - velnią supaisysi, mažai ką sakė. Ledai vadinosi “po kiek“.

Ledai po 20 kapeikų - mėgstamiausi, ypač su geltonu glaistu. Pieniški po 18 kap. Su kakava po 22. Grietininiai, sunkiai įperkami - po 28 kapeikas. Kainas norint suprasti šiandienos litais reikėtų dauginti x10? Tarybiniam vaikui nedaug buvo dalykų, galėjusių konkuruoti su šiais skanėstais.

Čia Vilniuje - gal kituose miestuose kainos ir pasiūla skyrėsi. Kapsuky ledas garsėjo kaip ypatingai geras - riebus, turtingas skonio. Važiuodami į kaimą nuolat prašydavome nupirkti ir juokėmės iš tos vienaskaitos. Juokėmės ir iš moteriškos lyties saldainės, ir “š” prisilipinusio švakso. Laiminga vaikystė, tegul ir be ipadų ar quake’ų…

Būdavo atskiri ledų kioskai. Leningrade juose žiemą prekiaudavo superbrangiais mūsuose retai tuomet matomais apelsinais. Ir ledai Rusijoje būdavo kitokie - daug riebesni, fasuojami it koks pyragas.

Et, gera pasiilgti kai kurių gerų praeities dalykų - smagūs prisirišimai. Daromės senbezdomis?

Rodyk draugams

Ryperiai

2013-06-11

Vakaruose mėgstama repuoti, pas mus - rypuoti. Rypuoja net gaideliai su gegulėmis.

Tad gailiai dejuojančius ir besiskundžiančius neteisibe, valdžia, briuseliu, rusija etc. nuo šiol vadinsiu ryperiais.

Tik nepainioti su riperiais :)

Rodyk draugams