BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Moliūgadienis

2014-10-31

Šiandien Vilnius įtartinai tylus. Kiemuose mažiau mašinų, gatvėse vos vienas kitas praeivis.

Vilniečiai įsiklausė į medikų kvietimus dėl smogo likti namuose? Veikiau ruošiasi šventiniam Halloweeno vakarui - gaminasi drakulų kostiumus, skobia moliūgus, parduotuvių eilėse stovi prie saldainių…

Kalbant apie moliūgus - nepatinka man mintis, kad dešimtys tūkstančių šių gražuolių bus paversta šviestuvais ir vėliau išmesta. Metas toks, kad moliūgai tikrai pigūs - net prekybcentriai parduoda su nuolaida, gali rasti už 1,19 Lt/kg vietoj buvusios kainos 2,99. Tik valgyk ir norėk!

Aišku, kad cheminių žvakių prirūkyti moliūginiai šviestuvai maistui sunkiai pritaikomi. Štai Švėkšnoje šiandien vyksiančios tradicine tampančios šventės “Mes už šviesą” organizatoriai žada moliūgų žaliavos neišmesti, o atiduoti “Maisto bankui”.

Tačiau šiuo klausimu visgi yra keletas naudingų patarimų. Pirma - neišmeskime “vidurių”. Moliūgų sėklos yra vertingas baltymų, vitamino E, zinko ir kalio šaltinis. Padžiovinę pasikepkim - ir nereikės už šį puikų užkandį ar sriubos/salotų pagardą krautuvėj mokėti pinigą.

Antras - pašalinę vidurius, su ledams skirtu kaušeliu ar pan., išskobkime kiek galima daugiau minkštimo - moliūgos sieneles palikime maksimaliai plonas. Nė nereikia sakyti, kiek puikių dalykų galime pasigaminti ši minkštimo - sriubos, blynai, pyragai etc.

Bet svarbiausia - nežaiskime su maistu. Valgydamas už 5 litus per dieną, skaičiuoju kiekvieną centą, ir švaistytis maistu yra per didelė prabanga. Todėl šventinei dekoracijai naudosiu ne peilį, o flomasterį.

O moliūgų pigumas irgi išeis į naudą - pusryčiams šeimynai išviriau sorų košės su moliūgais. Užtrukau vos pusvalandį (ačiū virtuvės kombainui), košę pagardinau žiupsniu cinamono, o smaližiui sūneliui vietoj jo dėjau šaukštelį medaus. Na, o likęs moliūgas vakare keliaus į blynus.

Ir žinoma kviečiu pabandyti valgyti už 5 litus per dieną - patirkite, ar lengva pramisti už tiek. O sutaupytus pinigus skirkite labdarai - dabar su nepasiturinčiais pasidalinti galima ne tik siunčiant 5 litus trumpuoju telefono numeriu 1343. Didesnę sumą galime pervesti naudojantis portalu Aukok.lt - ačiū Jums labai!

#‎5Ltdienai‬

Rodyk draugams

Pradėjęs eksperimentą valgyti už 5 litus per dieną, iškart sulaukiau gausybės patarimų, ką ir kaip daryti. Tiesa, kartais pagardintų epitetais „neišmanėlis”, „naivuolis”, „lepūnėlis” ar tiesiog „nesveikas psichas” :) Ką gi, aš galiu pabūti ir užgaulių pašaipų objektu, jei tik nuo to daugės supratimo, kaip sunku verstis turintiems mažas pajamas, ir padaugės jiems užuojautos bei paramos. Išvardinsiu kelias dažniausias siūlytas strategijas.

Grupinė mityba

Abejonių nekyla, kad maitintis šeimoje (kaimynais kambariokais, bendradarbiais etc.) galima daug pigiau, nei pavieniui. Verdant puodą sriubos, troškinio ar košės, vienos porcijos savikaina gaunasi mažesnė. Tas tikra tiesa ir geras patarimas.
Visgi yra nemažai vienišų pagyvenusių žmonių, vienišų vaiką auginančių mamų, galiausiai šiaip vienišių - o jų, panašu, daugėja. Tad toks scenarijus tinka anaiptol ne visiems.

Monodieta

Yra siūlančių misti bulvėmis su kopūstais, grikiais. Tačiau ką darytume, kai šie siūlomi nebrangūs patiekalai - kiaušinienės, maltinius su ryžiais, kruopos ar makaronai su daržovėmis - ilgainiui atsibos. Valgyti vien bulves su lašiniais ar grikius dažniau siūlo vyrai - akivaizdu, kad moterims tokia dieta nesubalansuota ;)

Kas tarnavo kariuomenėje ar ilgesnį laiką gydėsi ligoninėje, tas pamena, kad ilgesnį laiką monotoniškai maitinantis imi ilgėtis didesnės įvairovės. Iš bėdos gerai, bet maistas turi teikti ne tik malonumą gomuriui, bet ir užtikrinti įvairių mūsų kūnams reikalingų medžiagų tiekimą. Tad ne išradingumo ir vaizduotės apsieiti nepavyks.

Punktyrais

Girdėjau siūlymų valgyti kiek norisi - o kai dienos normai skirtas maistas baigiasi, tiesiog palaukti ryto. Žinote šiomis dienomis dažnai tenka dažnai tenka gultis pilvui grojant maršui. Daugeliui pažįstamas tas nepaliaujamas skystų seilių kaupimasis burnoje, kai esi alkanas. Bluostą sudėti sekasi sunkiai - tad šis kelias yra menkas malonumas.
Deja, nereta vaikus auginanti mama jums pasakytų, kad ne sykį tenka geresnį kąsnį atiduoti vaikams, o pačiai laukti ryto nepavalgius. Jei tai pasirinkimas - nieko tokio. Bet jei esi priverstas tai kęsti nuolat - jausmas ne koks.
Moterys ar senimas sako gali lengviau pakelti valgymo pauzes dienotvarkėje, bet diktam vyrui ar vaikams kaži ar tas tinka. Jei kuri mergina ir gali dieną ištempti su puodeliu kapučino ir bandele, aš nė nemėginčiau.

Atsargų kaupimas

Bene populiariausi patarimai - pirkti maišą bulvių ar kruopų, paltį lašinių ar akcijinę lašišą užsišaldymui, užsiraugti bačką kopūstų. Užsiauginti ir prisikonservuoti daržovių, prisirinkti grybų, uogų ar obuolių pas ūkininkus. Galima prašyti pagalbos iš ūkininkaujančių giminaičių, už atlygį maistu darbuotis derliaus nuėmimo talkose.

Šventa tiesa, taip ir elgiasi dažna šeima, kurios biudžetas nedidelis ir tai puiku. Tačiau dirbančiam miesčioniui ne visada tai lengva. Balkone daug neužauginsi, šiltuose rūsiuose atsargos ilgai nestovi. Grybavimui, obuoliavimui ar konservavimui reikia laiko - o jo vos kojas po darbų pavelkantys miestiečiai vargu ar turi. Žinoma, tiems kas gali, taip ir patartume daryti - rūpinkimės prisikaupti atsargų, kai maistas pigiausias.

Vaikytis nuolaidų

Tai vienur, tai kitus užėjęs gali rasti geresnę kainą ar nuolaidą norimam produktui. Tik žinia, lakstyti paieškose reikia laiko ir informacijos. Čia padėti gali tinklalapiai raskakcija.lt, daugakciju.lt ir pan. Kad yra gerų vietų pigiai įsigyti maisto, sekmadienį įsitikinau apsilankęs Kalvarijų turguje. Tad nuolaidų medžioklės taktika sumaniems valgytojams tikrai veiksminga.

Strategijos strategijomis, smagu kai žmonės pataria - o visgi šių rašinių tikslas papasakoti, kaip sekėsi.

Sekmadienis - turgadienis

Gyvenu netoli turgaus, tad daugmaž žinau ir kainas, ir asortimentą. Tikėdamasis rasti pigesnių gėrybių, iš ryto nudrožiau apsidairyti.

Pirmiausia į akis krito pomidorų ir agurkų kainos - kitąsyk dvigubai mažesnės, nei prekybos tinkluose. Žinoma, daržovių išvaizda ne paradinė, bet juk ne akimis valgome. Žalių pomidorų kilogramą galėjai rasti už 2 Lt, pavytusių agurkų - už tris.

Toliau - paprikos. Nors dabar sezonas, ir santykinai jos nebrangios (pavasarį kainuos ir 12-16 Lt už kg), šleivų kreivų, apvytusių, bet neįgedusių saldžiųjų paprikų radau už 2 Lt/kg. Rastum ir pigesnių citrinų, moliūgų - žodžiu, variantas.

Stebino ir tai, kad keliose vietose siūlomų daržovių kokybė tokia, kad sunku patikėti, jog smarkiai apgedusias daržoves kas nors gali pirkti. Visgi nebūnant išrankiam, galima atrasti valgomų dalykų - taip į mano pirkinių maišelį pateko trys neišvaizdūs, bet visai valgomi baklažaniukai. Už juos mokėjau 87 centus. Apšalusių (nors man taip neatrodė) Lietuvoje užaugintų brokoliukų kilas kainavo 2 lt, plonyčių vietinių porų - litas.

O va štai bulvės, svogūnai, morkos ne pigesni, nei krautuvėje. Tas pats sakytina ir apie moliūgus ar cukinijas. Kokybė, ko gero, geresnė. Tiesa, drabnios bulbikės tekainuoja 0,50 Lt už kg.

Turguje gali gauti pigesnių kiaušinių. Mėsos skyriuje nusipirkau kiaulienos nuopjovų guliašui. Galima sriubai rasti kauliukų ar vištos nugarėlę, o kur dar subproduktai. Čia gerai ir tai, kad galima prašyti nedidelio gabalėlio - parduotuvėse pakuotės būna per didelės.

Kaip sekėsi?

Planuojant rytojaus valgį įmanoma sutilpti į penkis litus dienai ir užsitikrinti tiek įvairovę, tiek skanumą.
Sekmadienio pusryčiams pagardinta perlinių kruopų košė ir kava su pienu, pietums dosni lėkštė sriubos ir netaupant duonos bei lėkštė salotų - kininis kopūstas su agurko ir pomidoro likučiais, turguj sumedžiota neišvaizdžia paprika ir šaukštu nebrangaus majonezo (grietinės neturėjau, būčiau rinkęsis ją).

Vakare - pigiausi makaronai su turgely pirktais brokoliukais. Aliejuje pakepame skiltelę česnako ir čili (anuomet prisiauginau ant palangės, tai turiu sočiai) - trumpai pakepame ir vėliau papildęs šakeliu vandens, kuriame virė makaronai, patroškiname. Galiausiai sudedame makaronus al diente - ir turiu pasakyti skonis buvo visai neprastas.

[Žinoma, paprasti baltų miltų makaronai kūną kaip mat užlieja malonumo banga, kuri greitai atslūgsta ir pilvas vėl ima groti maršus. Tačiau jei makaronus išvirti, atvėsinti ir vėl pašildyti, juose esančio krakmolo struktūra keičiasi ir energiją atiduoda palaipsniui - taip sočiau ir sveikiau].

Įskaičiuokim porą turginių turginių kriaušių (skonis ir kietumas pusė bėdos) - ir gražiai sutilpau į 4,96 Lt.
Pirmadienis iš eksperimento iškrito, nes buvau komandiruotas dirbti į kitą miestą ir neturėdamas pasirinkimo valgiau, ką duoda. Na, o vakar vėl viskas grįžo į geras vėžes.

Taigi - pusryčiams miežių kruopų košė su „paaštrintu” šaukšte aliejaus apkeptu lietuvišku poru-nykštuku, vėliau tos pačios kriaušės. Pietums, paklausęs internautų patarimo, kepiau-patroškindamas bulvių (šiek tiek aliejaus, vėliau įpilant vandens) ir valgiau su raugintais kopūstais - žiemiška, bet sotu ir nebrangu - bulvės dabar pigios.

Popiet kava su pienu ir duona su stiklu kefyro. Vakarienė stačiai karališka - konservuotų žirnelių salotos (dėjau svogūno ir šaukštelį majonezo), du virti kiaušiniai ir duona, bet arbata. Viso - 4,98 Lt.

Pabaigai reikia pasakyti - nenorėčiau, kad liktų įspūdis, jog taip valgyti yra baika. Iš vakaro turi susiplanuoti - pvz., šiandienai buvau priverstas atsisakyti minties pusryčiams gaminti grikių košę - per brangu. Alkis ir silpnumas - dažnas palydovas. Nuo eksperimento pradžios netekau virš 3 kg svorio - aišku, aš turi ką ir nuo kur numesti. O jei neturėtum?

Kaip seksis toliau, rašysiu vėl - laukite tęsinio :)

PS.: 5 litus nepasiturinčių maitinimui visada gali lengvai nusiųsti tel. 1343 :) #5Ltdienai

Rodyk draugams

Atėjo metas papasakoti pirmųjų dienų įspūdžius, kaip sekėsi valgyti už 5 litus dienai.

Prologas

Ketvirtadienio vakare ruošdamasis 5 savaičių išbandymui atlikau kontrolinį būtiniausių maisto produktų pirkimą. Šįkart pirkau būsimų patiekalų ingredientus taip, kad būtų lengviau vykdyti kalkuliacijas - vieną vidutinę morką, vieną agurkėlį, pomidorą, keturias bulves, bananą. Tų produktų, kurių nereikėjo artimiausioms dienoms, kainas paveikslavau - taupysiu laiką apsipirkdamas.

Į akis krenta keletas pokyčių - parduotuvėje pabrangę pieno produktai (varškė, baltas sūris - net pigiausių prekių kategorijoje), taip pat kai kurios daržovės (pomidorai, agurkai). Jei ne nuolaidos, atrodo šiek tiek daugiau tektų išleisti kruopoms (išskyrus grikius), makaronams, miltams. Iš pirmo karto nepavyko rasti ir super-\pigių dešrelių, kurios praeitą sykį gan dažnai svečiavosi mano lėkštėje. Tačiau užtikau hyper-nuolaidą kalakutienos (o gal reikėtų sakyti kalakutienos produkcijos) maltinukų.

Kiek pigesni pasirodė kiaušiniai, aliejus. Kai kuriems produktams - pvz. kavai ar arbatai - taikomos 25 ar 30 procentų nuolaidos irgi leidžia įsigyti šių atrodo ne pirmos būtinybės prekių. Maloniai nustebau radęs ir pigesnės duonos - kepalas vos už 1,19 Lt - plius kepta tradiciniu būdu, be cukraus ir kitokių sveikatos nepridedančių priedų.
Na, apie kainas ir nuolaidas pakalbėti turėsime dar progų ne vieną, tad apžvelkime pirmųjų dienų meniu/

Pirma diena - ir pirmas fiasko

Nors tokį eksperimentą vykdau ne pirmą sykį, kaskart lipu ant to paties grėblio - spontaniškai kombinuodamas produktus, viršijau leistiną. Todėl - planavimas, planavimas ir dar kartą planavimas!

Rytą pradėjau gerdamas citrinos vandenį - turguje ar parduotuvėje su nuolaida nusipirktus šio vaisiaus, patirsite maždaug 11 centų sąnaudas. O naudos, sako, keliskart daugiau.

Jau senokai pusryčiams valgau košes - tad čia nieko neįprasta. Košes gaminant paprastai naudoju ne dribsnius, iš vakaro termose išbrinkinęs karštu vandeniu užpiltas kruopas. Taip sveikiau ir atrodo mažesnė produkto išeiga - ir laiko sugaištu ne ką daugiau. Tad avižų kruopų košė su žiupsneliu cinamono (sveika ir skanu), ir tradicinė kava su šlakeliu pieno (apie kavą ir arbatą atskirai dar bus kalba). Tokie pusryčiai atsiėjo 71 centą - neblogai, ar ne?

Dietologai pataria valgyti tris kartus dienoje, šių valgymų tarpe suvalgant su užkandžius. Priešpiečiams turėtų būti vaisiai, pavakariams - baltymai (geriausia riešutai ar sėklos). Tad sukrimtau nusipirktus du obuolius, už kuriuos parduotuvėje paklojau 59 centus.

Pietums turėjau valgyti kažką, ką buvau nusipirkęs ir kas gali greičiau sugesti. Tad rinkausi silkę. Nors galima pigiau pirkti visą silkę su galva, taupydamas laiką žuvies pirkau kiek brangesnę file. Atsipjovęs pusę gabalo, valgiau silkę su bulvėmis „munduruose” ir užsigėriau stikline kefyro.

Čia, man regis, padariau pirmąją klaidą - neįvertinau, kad baltymai kainuoja brangiau. Todėl neišvengiamai teks jų kiekį mažinti - turėtų būti arba silkė, arba kefyras. Nes dabar pietums sunaudojau 1,76 Lt.

Pavakariai buvo visiška katastrofa. Supratau, kad esu jiems nepasiruošęs - darbe stalčiuje visad turiu truputį riešutų, tačiau daugumos jų nebegalėsiu sau leisti.

Alkis smarkiai spaudė smegenis - jaučiau silpnumą, mieguistumą, seilėtekį, šalo galūnės - žodžiu aiškūs hipoglikemijos požymiai, sakantys, kad kūnas suvartojęs glikogeno atsargas kepenyse. Tad moviau gelbėtis į artimiausią „maksimytę” - ten stvėriau pakelį pigiausios varškės ir, galvodamas kaip čia ją praturtinti, pamatęs su nuolaida aguonų, čiupau ir jas.

Varškė su aguonomis atrodė tinkama. Tačiau realybėje apibarsčius grūdeliais pusę pakelio varškės, aguonos nelipo, o skoniui ši atrodytų „santuoka” nedavė nieko. Kitąsyk galvočiau apie žiupsnį mirkytų razinų. Kaip ten bebūtų, viską užkandęs duona ir iš seno įpročio užgėręs balinta kava, išsileidau 1,30 Lt. Atrodo kaip ir nedaug, tačiau vakarienei liko „ne kažkas”.

Tad grįžtu prie pirmosios klaidos - jei bandysi spontaniškai gaminti ir valgyti, vėliau neišvengiamai teks badauti.
Vakare viriau sriubą - tai ankstesnių bandymų metu patikrintas reikalas. Svogūnas, morka, gabalas kopūsto, bulvė, skarinė konservuotų pomidorų, prieskoniai - ir neįmantraus viralo man ir šeimynai užteks dviems, o dar net trims pavalgymams.

Vėl gi - taupumo sumetimais reikėjo atsisakyti brangesnių ingredientų, pvz. konservuotų pomidorų.

Bet čia - ne pabaiga. Pakandęs sriubos su duona nėjau lovon ilsėtis - buvo darbo. Ir štai po poros valandų pilvas ėmė groti tokius maršus, kad atrodė nei apie darbą anei lovą negalėjo būt nė kalbos.

Supratau, kad neištversiu ko užkandęs stipriau. Vėlyviems naktipiečiams atsipjoviau galelį balto sūrio - turėjau nusipirkęs pigiausio rasto. Išsyk pasijutau palaimingai. Vienok 80 gramų šio 13% riebumo pieno produkto vertė - visas litas.

Sėdęs suskaičiuoti pirmos dienos išlaidas supratau esąs priverstas kapituliuoti - maistui išleista 6,16 Lt :( Jei taip bus ir toliau, neliks nieko kito, kaip daryti iškrovos dieną. Nekokia perspektyva. Pasidariau išvadas ir į termosą užsiplikiau perlinių kruopų - patikrinta mažo biudžeto mitybos atrama ir paguoda.

PS - posėdžiaujant svečiuose buvau pavaišintas puodeliu žalios arbatos.

Antroji diena - ir pirmoji sėkmė

Antroji diena išpuolė savaitgalį, kuomet yra daugiau laiko susiplanuoti. Rytą pasišildžiau iš vakar likusią avižų košę, vietoj kavos rinkausi pigesnę balintą arbatą. Priešpiečiams obuoliai - saugi pradžia.

O pietums štai sugudravau :) Prisiminiau tuos paslaptingus kalakutienos maltinukus - penkių maltinukų pakuotė ne tik kainavo 3,19, bet ir parduotuvėje nemokamai pridėjo antrą! Laimės valanda, nors ir ne visai sąžininga - ne akcijos metu tokia (šiokia tokia) mėsele pasilepinti jau nepavyktų.

Taigi - porcija vakarykščios sriubos ir 2 nedidukai sumuštiniai su maltinukais bei kukiom daržovėm - puse pomidoro ir puse trumpavaisio agurko. Šį negudrūs pietūs atėmė kone pusę dienos biudžeto - 2,38 Lt. Pavakariams susitaisiau dar vieną sumuštinuką su arbata - šįsyk be daržovių - dar 42 centai.

Na, o vakarienei susitaisiau perlinių kruopų košę, pagardintą pakeptais pievagrybiais su svogūnu. Tiesa, įbėriau žiupsnį ir iš pernai pataupytų maltų prisirinktų baravykų - grybiškumui pastiprinti. Vienos porcijos sąnaudos - 67 centai.
Vėl ilgiau vakarojant ėmus tįsti seilei su džiaugsmu supratau, kad turiu rezervą puodeliui arbatos su rieke duonos. Išdidžiai atstūmęs (o lengva nebuvo!) mylimosios siūlomas „vaišes” - gabalėlį naminio pyrago - konstatavau dieną pravalgęs už 4 litus 96 centus. Valio!

Na, kas norėtų irgi šitaip pabandyti? :)

#5Ltdienai

Rodyk draugams

Prieš 2 metus bandžiau valgyti turėdamas labai ribotą dienos limitą išlaidoms maistui. Atėjo metas pakartoti ;)

Per tą laiką vieni maisto produktai pabrango*; kiti kiek ir atpigo (pvz. grikiai ar kiaušiniai). Didėjo minimalus atlyginimas, pensijos, vidutinė alga, augo santykinio skurdo riba. Vienas dalykas nesikeitė - už šios ribos lieka penktadalis Lietuvos.

Girdėjau ekspertus sakant, kad daugumai skurstančių tenka pramisti kasdien kišenėje maistui turint vos 5 litus. Todėl pabandysiu suktis su tokia dienos norma.

Truputis skaičių magijos. Kaip sykis lieka penkios savaitės iki LNK ir „Maisto banko” labdaringo telemaratono „Pasidalink”, kurio metu kviesime žmones trumpuoju numeriu 1343 paaukoti po 5 litus nepasiturintiems. Todėl visą šį laiką stengsiuosi patirti ir papasakoti tai, ką kiti ne savo valia yra priversti patirti - neprivalgymą ir nuolatinę kovą už skalsesnį kąsnį - ir pakviesti kuo daugiau žmonių šią situaciją keisti.

Penkios priežastys tai daryti:

1. Būtina dar ir dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį, kad kas penktam mūsų šalyje realiai sunku pilnavertiškai pramisti. Tokiu “liesu” režimu priverstos gyventi ne kažkokios asocialios - priešingai, normalios - šeimos, kuriose suaugę dirba, auga vaikai. Tiesiog mažo spajamos ir didesnės išlaidos gali lengvai kiekvieną įstumti į tokią nepavydėtiną situaciją.

2. Atskleisti, kad turint nedaug lėšų galima išgyventi, tačiau tai visgi nėra paprasta. Taip - įmanoma, taip - iš bado nemirsim. Bet turime suprasti, kad racionas išties ribotas, ir pagalba maistu šiems žmonėms yra išties reikalinga ir trokštama.

3. Aptarti ne tik fiziologinius skurdžios mitybos aspektus, bet ir jos poveikį savijautai, profesinei ir socialinei veiklai bei sveikatai. Asmeniškai man svarbu suprasti. Tuomet bus lengviau ne teisti, o atjausti - ir tokiems žmonėms padėti.

4. Atrasti naudingus patarimus, kaip lengviau įveikti kliūtis ir pilnavertiškiau maitintis esant riboto biudžeto sąlygomis. Žiū, gal kažkam bus iš vieno kito recepto ir praktinės naudos. Klausime patarimų praktikų ir profesionalų.

5. Galiausiai, noriu paskatinti žmones solidarizuotis ir padėti kenčiantiems nepriteklių - dalintis ir aukoti. Ypač tuos iš mūsų, kuriems labiaus sekasi, kurie daugiau sau gali leisti. Sutaupykime „ant maisto”, ir atiduokime ką sutaupę „Maisto bankui”. Amerikonai labdarai kasmet aukoja apie 5 proc. metinių pajamų - o kuo blogesni mes?

Tad tebūnie tai iššūkis, kurio taisyklės tokios -

1. Pramisti bent dieną - o geriausiai penkias - dienai maistui išleidžiant ne daugiau nei 5 litus.

2. Tai darant savo potyriais ir pasiekimais dalintis su draugais Facebook tinkle - rašykite, fotografuokite, filmuokite. Nepamiškite uždėti haštago #5Ltdienai.

3. Perduokite šį iššūkį bent 5 savo draugaus - o dar geriau penkiolikai ar penkiasdešimt penkiems :) - apsisprendimui palikdami 5 dienas.

4. Negalintys ar nenorintys įveikti šio išbandymo prašomi paaukoti pinigų nepasiturinčių maitinimui - pvz. 5% mėnesio pajamų (nuo lapkričio 1 d. bus lėšas pervesti bus galima portale aukok.lt). Savaime suoprantama - nusprendę valgyti už 5 Lt/d. sutaupytas lėšas aukojame „Maisto bankui”.

5. Visus priėmusius iššūkį „Maisto bankas” apdovanos bent simboliškai ;) Tad nepasididžiuokite mums pranešti.

Kas dar? Į maisto gaminimą deja neskaičiuosiu vandens, elektros ir dujų - nors suprantu, kad be to neapsieisiu. Lygiau neįtraukčiau ir pajamų už priduotą tarą, jeigu tokios būtų J Labai tiksliai neskaičiuosiu patiekalui nereikšmingų ingredientų - žiupsnio druskos, pipiro ar lauro lapo. O štai ką norėtųsi paskaičiuoti ir įvertinti - tai papildomas apsirūpinimui maistu ir valgo gamubai patiriamos laiko sąnaudos. Juk laikas irgi pinigai. Kaip seksis tą daryti - matysime.

Aš pats planuoju išsamesnius įspūdžius registruoti savo bloge ilgius.blogas.lt, o kasdien dalinsiuosi bent trumpomis žinutėmis.

Tad - pradedame! Maloniai kviečiu prisijungti visus neabejingus!

Pirmosios dienos bandymų valgyti už 5 litus per dieną patirtys - jau netrukus!

Rodyk draugams