BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Heinekenas. Gerai.

2010-07-07

Jep, kaip ir sakiau parvažiavęs - keturios dienos, pilnos geros muzikos, saulės, lenkų ir alaus. Buvo labai gerai, nors yra ir dėl ko paburbėti.

Pirmiausia muzika. Nors bilietai gerokai pabrangę, lyginant su pernai, primetam, kad paklausyti valandos su viršum pasaulinės klasės gyvos muzikos kainuotų kokia 50 litų, jei ne mažiau (čia su bilietais, kelione, maistu, alum). Čia mes kalbam ne apie kokius ten Deep Purple, kur iš originalaus sąstato tik koks nors bosistas belikęs :) Dead Weather, Skunk Anansie, Kasabian, the Hives, Groove Armada, Pearl Jam, Hot Chip, Grace Jones, Mando Diao, Empire of the Sun, Ben Harper etc etc. Žodžiu, kiekvieno skoniui. Tas labai gerai.

Mane asmeniškai labiau intgrigavo ne pagrindinės scenos atlikėjai (nors Dead Weatheriai, Skunk Anansie ir Groove Armada buvo tikri festivalio vinys). Yeasayer, Klaxons, Wild Beasts, Tricky, Regina Spector, Kings of Convienence. Užkniso tik, kad palapinės scena, priešingai nei pernai, buvo perkelta į kitą festivalio lauko galą, kur nukulniuot ristele trunka ne mažiau 15 min. O tvarkaraštis įvairiose scenose žiaurus - nuo 18 iki 01 val. kas valandą vis koks nors gėris.

Todėl teko rinktis - arba lėkti nebaigus klausytis, arba kažką aukoti. Taip buvo paaukoti tarp Grace Jones ir Klaxons kitam gale groję Massive Attack. Archive, Pavement, Gorillaz SS2manyDJs buvo tiesiog jau vėlai - geros muzikos irgi galima perdozuoti… Ką jau ten bekalbėti apie irgi buvusius vertus dėmesio Nas su Damian Marley, Matisyahu, Tinariwen. Labiausiai man buvo gaila tik probėgom išgirsti trejetą The Phenomenal Handclap Band gabalų. Sucks, vienžo.

Dvigubai pabrangęs įvažiavimas į parkingą vertė rinktis nemokamą (ne visada perpildytą) visuomeninį transportą. Bet šutinant saulei ilgesnės kelionės buvo labiau varginančios nei smagios. Pagrindinis pliažas jau antrą dieną nelabai traukė - jūra vis šiltesnė ir dumblinesnė (šlapimas dumbliams sako patinka), žmonių masė it Palangoje gerais laikais. O su mašina yra kur pavažiuoti - keliolika (sakyčiau apytuščių) pliažų, Gdanskas ranka paduoti, nekalbant apie Gdynę ar Sopotą, shoppingas ar pan.

Stebino sugriežtėjęs požiūris į alkoholį. Pirmą dieną apsauga neleido nusipirkto alaus neštis prie scenos; kur-ne-kur matyti grėsmingi įspėjimai už prasineštą alkoholį bausti astronominėmis 2000 zl. baudomis. Antrą dieną supratę kovojantys su vėjo malūnais organizatoriai nebestabdė norinčių pagurkšnoti alutį ten, kur širdis geidė. Kad ir koks skanus Žywieco verdamas Heineken alus (Opener’is neabejotinai padidina Heinekeno mėgėjų armiją), trečioj dienoj norisi jau kažko kitko. Juk galima protingai sureguliuoti prekybą ir kitais svaigalais. Juolab kad matyti nemažai prasinešusių arielkos, arba apšilinėjančių prie įėjimo į festivalį. Na, o rūkomos žolės kvapas tvyrojo mažne nuolat.

Tik paskutinę dieną tinkamai akcentuotas atsakingas mėgavimasis ir vartojimas. Laibakojės įvažiuojantiems dalijo lipdukus ir vienkartinius alkotesterius. Išvažiuojančius tikrino policija (tuo sudarydama nemažus kamščius). Apeliavimas į sveiką protą ir protingas taisykles veikia geriau, nei negrabus bandymas reguliuoti ir kontroliuoti. Juoba kad kontrolierius nuo festivaliautojų skyrė tik geltonos liemenės ir abuojumas grojamai muzikai.

Purvini tūlikai ir dušai (jei pieštuko storio vandens srovelę galima vadinti dušu), kepinimasis plyname be menkiausio šešėlio lauke sustatytose palapinėse, triukšmas dieną naktį - viso to neišvengsi, su tuo matyt reikia susitaikyti bet kuriame festivalyje. Kelias dienas nesunku pakentėti. Bet visumoje festivalio atmosfera ir internacionali publika buvo cool - stebėti nesibaigiantį stilingų ar šmaikščių t-shirtų paradą buvo vienas iš daugelio smagumų.

Kainos ir kokybės santykis vis dar labai geras. Kelionė nuo Vilniaus trunka apie 10 val., festivalis dažnai sutampa su lietuvišku ilguoju savaitgaliu - visa tai Heinekeną lietuviam daro labai patraukliu. Nei Be2ghether, nei latvių Positivus Open’eriui negali prilygti. Bet kitamet tikriausiai rinksiuosi kitą festivalį (kiek gi galima… :). Neabejoju, kad mano vieta Heinekene neliks tuščia. Labai rekomenduoju. ;)

PS - Skunk Anansie gitaristas ant vieno iš savo instrumentų turi užrašą “Old guys rule” :)

PPS - Tricky prisikvietė pilną sceną žiūrovų ir atliko Motorhead ”Ace of spades”. super :)  

PPPS - Fatboy Slimas ne tik grojo, bet ir pamokslavo :) teisingai (nuo 6:20 min.)

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (6) apie "Heinekenas. Gerai."

 1.   Kristė. rašė:

  Dievaži, kaip aš tau pavydžiu ;D

 2.   ilgius rašė:

  ei, pasiplanuok ir kitamet nuvyksi :)

 3.   Kristė. rašė:

  Pirma pilnametystės sulaukt reikia, o tada jau kaip Dievas duos.:)

 4.   ilgius rašė:

  tada reikia paprašyti, kad kartu pasiimtų pilnametis draugas ar giminietis ;)

 5.   myliu antį rašė:

  [...] koncertas nebuvo prasčiau nei “Skunk Anansie” Heinekene. Finalinis “Kažkas atsitiko” leido pasijusti kaip tada Kalnų parke - ekstazė, puikus [...]

 6.   Post-Heineken-4 rašė:

  [...] šiaip po heinekeno kaskart jaučiuosi atjaunėjęs dešimčia metų (tiesa, tat netrunka ilgai) - tad norėčiau čia [...]

Rašyk komentarą