BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Moliūgadienis

2014-10-31

Šiandien Vilnius įtartinai tylus. Kiemuose mažiau mašinų, gatvėse vos vienas kitas praeivis.

Vilniečiai įsiklausė į medikų kvietimus dėl smogo likti namuose? Veikiau ruošiasi šventiniam Halloweeno vakarui - gaminasi drakulų kostiumus, skobia moliūgus, parduotuvių eilėse stovi prie saldainių…

Kalbant apie moliūgus - nepatinka man mintis, kad dešimtys tūkstančių šių gražuolių bus paversta šviestuvais ir vėliau išmesta. Metas toks, kad moliūgai tikrai pigūs - net prekybcentriai parduoda su nuolaida, gali rasti už 1,19 Lt/kg vietoj buvusios kainos 2,99. Tik valgyk ir norėk!

Aišku, kad cheminių žvakių prirūkyti moliūginiai šviestuvai maistui sunkiai pritaikomi. Štai Švėkšnoje šiandien vyksiančios tradicine tampančios šventės “Mes už šviesą” organizatoriai žada moliūgų žaliavos neišmesti, o atiduoti “Maisto bankui”.

Tačiau šiuo klausimu visgi yra keletas naudingų patarimų. Pirma - neišmeskime “vidurių”. Moliūgų sėklos yra vertingas baltymų, vitamino E, zinko ir kalio šaltinis. Padžiovinę pasikepkim - ir nereikės už šį puikų užkandį ar sriubos/salotų pagardą krautuvėj mokėti pinigą.

Antras - pašalinę vidurius, su ledams skirtu kaušeliu ar pan., išskobkime kiek galima daugiau minkštimo - moliūgos sieneles palikime maksimaliai plonas. Nė nereikia sakyti, kiek puikių dalykų galime pasigaminti ši minkštimo - sriubos, blynai, pyragai etc.

Bet svarbiausia - nežaiskime su maistu. Valgydamas už 5 litus per dieną, skaičiuoju kiekvieną centą, ir švaistytis maistu yra per didelė prabanga. Todėl šventinei dekoracijai naudosiu ne peilį, o flomasterį.

O moliūgų pigumas irgi išeis į naudą - pusryčiams šeimynai išviriau sorų košės su moliūgais. Užtrukau vos pusvalandį (ačiū virtuvės kombainui), košę pagardinau žiupsniu cinamono, o smaližiui sūneliui vietoj jo dėjau šaukštelį medaus. Na, o likęs moliūgas vakare keliaus į blynus.

Ir žinoma kviečiu pabandyti valgyti už 5 litus per dieną - patirkite, ar lengva pramisti už tiek. O sutaupytus pinigus skirkite labdarai - dabar su nepasiturinčiais pasidalinti galima ne tik siunčiant 5 litus trumpuoju telefono numeriu 1343. Didesnę sumą galime pervesti naudojantis portalu Aukok.lt - ačiū Jums labai!

#‎5Ltdienai‬

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą