BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ach, kaip smagu pirkti, kai ausyse nebeskamba tas visuotinis klaikus džinglbelzinimas. Atrodytų, mūsuose paprotys liepia “žaliaskares” nupuošti ir girliandas į dėžes supakuoti ne vėliau nei po “trijų karalių”. Šią datą sunku praleisti - laiptinėse virš dažno kaimyno durų neįmanoma nepastebėti šviežiai kreida užrašyto +K+M+B (mano makaulė šį užrašą kažkodėl perskaito kaip Camembert…)

Bet va, nepaisant tradicijų saugotojais garsėjančios Marijos žemės tradicijų, “Panoramoje” eglutė vis dar spindi visomis kalėdinėmis šviesomis. Ozo prekybos centre - tas pats. Įtariu, ir ne vien ten. Tuo tarpo už lango jau sausio 13-ta, šiukštu jokių linksmybių, tik laisvės gynėjų dainos ir laužai (na dar nesvietiškus kamščius ir kelis bereikalingus autoįvykius sukėlęs meditatyvus bėgimas “gyvenimo ir mirties keliu”).

Tai kas tos Kalėdos, po šimts, kurios prasideda lapkričio 6 d. ir nėra pasibaigusios sausio 14 d.?  Ar tikrai jos turi bendro  su Advento susikaupimu, ramybe ir malone, Išganytojo laukimu ir džiaugsmu jam atėjus? Ne kūdikėlis Kristus, o elfų lydimas (ir regis kiek išlenkęs) dručkis Santa Klausas yra pagrindinis šito šurmulio herojus ir epicentras. Mačiau per Travel TV, kad tokios kalėdos darosi populiarios musulmoniškoje Turkijoje ir kituose nekrikščioniškuose kraštuose, nors musulmonams kalėdoti nevalia.

Tai gal paskelbkime konkursą - kas ilgiausiai švęs kalėdas? Siųskit šen savo nuotraukas, paparacai :) Arba manding skelbkim totalizatorių - ar ištrauks kas iki “švento” valentino? iki užgavėnių?

Tai va - gal užuot aršiai gynę mokyklose kabančius krucifiksus pasitikrinkim, kiek katalikiško, religinio turinio likę fasadinėse, vartotojiškose kalėdose. Taip pat velykose, Joninėse, vestuvėse, krikštynose - visur, kur mėgstame panaudoti bažnyčios ritualus, paafišuoti “krikščioniškas vertybes”.

Viena akim žiūrėdamas sausio 13 d. šv. Mišių transliaciją negalėjau atsiginti panašumo į partinius tarybinius susirinkimus. Tik vietoj plojimų - žegnonės. Ir tas pseudobarokinis akių vartymas - kaip Seimo salėje per Vyriausybės valandą - ar tik ne mane TV kamera rodo Lietuvai?

Sutikite - sau patiems meluoti yra keisčiausia melo forma.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (8) apie "Nesibaigiančios Kalėdos"

 1.   Vita rašė:

  Keista rimtai su tomis Kalėdomis, nes juk daugumai nepatinka nei jų pernelyg ankstyvas šventimas, nei užtempimas. Tai kodėl kodėl mes vis save taip skriaudžiam? Kaip gera po švenčių sugrįžti į kasdienybę…

 2.   tadaskornelis rašė:

  Taip sutinku su Jūsų nuomone, Kalėdos tik komercija ir tiek, o tos tikros “kalėdinės nuotaikos” deja nelabai ir teko pajust, bet čia aišku kiekvienam individualiai.

 3.   j rašė:

  Eglutes, Kaledu Seneliai skirti maziems vaikuciams. Niuria ziema jie daro spalvingesne ir linksmesne. Nematau cia nieko blogo, kad eglute spindi dar ir dabar. Didziausia blogyybe yra kataliku baznycia. Oi kaip reikia ja reformuoti.

 4.   Bailys Anonimas rašė:

  Kas įdomu - žmogus, peikiantis Kalėdų suvartotojiškėjimą, įrašą pradeda žodžiais “Ach, kaip smagu pirkti, kai…”

  Ironiška, ką?

 5.   zelskyte rašė:

  O man kalėdos pati geriausia šventė, grįžtu aplankyti tėvų, draugų, vietų… Kalėdinė dvasia mane aplanko gerokai anksčiau, o ir tęsiasi ilgai, dažniausiai iki pat užgavėnių. Nors šiais metais net eglutės neturėjau, tačiau iki šiol artimuosius džiuginu kalėdine nuotaika. O eglutės prekybos centruose man labai gražu, galėtų jos ten būti tol kol sniego yra. Kalėdos toks metas kai jautiesi labai laiminga, jaunimo mišios mažame miestelyje pas tėvų būna vienas iš linksmiausių įvykių, labai smagu dainuoti su senais draugais, po to pažiūrėti senų filmų bažnyčioje, taip surasti dar naujų draugų, kalėdinės parodos ir žmonių šypsenos ilgai šildo šaltais vakarais. Galbūt sostinėje nebėra tokiu tikrų mišių, ir ilgas vaikščiojimas prekybos centre gadina kalėdinę nuotaiką, tačiau kiekvienas turime galimybę rinktis, yra daug būdų išvengti šių situacijų.

 6.   ilgius rašė:

  Šeštadienį su tėvu ir sūnum buvom “Nykštukų kavinėje” - žinoma ten vis dar Kalėdos su eglute - na, bet ko dėl vaikų nepadarysi.

  J - vargu bau ar įmanoma reformuoti tokią machiną - bažnyčią :) B.Anonimui - o tamsta ką, turi natūrinį ūkį, kur viską užsiaugini/pasigamini? pirkti neišvengiama, ir smagu, kai tai gali daryti su malonumu ;) zelskyte - prisipažinsiu nevaikštau į bažnyčią. gal tikrai doro kataliko netrikdo tas visas raudonai-žalias šurmulys, ypač mažesnėse vietovėse, kur nuo šurmulio nespėjama pavargti - priverstas pamąstyti apie tai.

 7.   BestTrader rašė:

  komentaras ne į temą.

 8.   koshelek rašė:

  Это должно быть в цитатнике

Rašyk komentarą