BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Per žalia?

2011-05-29

Vis knietėjo parašyti apie banalų dalyką - automobilių parkavimą ant taip vadinamos “žaliosios vejos”. Taip vadinamos - ba dažniausiai ten, kur kiemuose statomi automobiliai, žolės vargu bau rasime.

Na taip - automobilių parkui mieste plečiantis, reikia plėsti ir parkavimo vietas. Nes dabar esame priversti elgtis kaip savo kaime - ratus statom belenkur, kur randam vietos - by tik po langais būtų. O kad žalia veja tampa maurotais tešlynais, kaime augusių miestiečių tas tikriausiai neglumina. Skirtingai nei tuos, rudenį ir pavasarį mėgstančius avėti ne čebatus, o švarią avalynę.

Vlniaus tvarkdariai juk municipalinę policiją turi, kuri kontroliuoja, kad fūros murzinais ratais nevažinėtų ir kad šunelių kakai būtų rankiojami. Tik nieko neteko girdėti apie šios tarnybos karą su ratuotais gazonų artojais.

Sykį ryte mačiau du uniformuotus žaliūkus, neskubriai kaišiojančius už valytuvų ant ”žolyno” stovintiems plieniniams žirgams kažikokius lapelius. Pasirodo, tai Vilniaus VPK Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus stipruoliai darbuojasi (nors tokius lapelius nešioti galėtų ir gležnos mergelės).

Juokingiausia tai, kad lapelius užkišo tik dviems-trims nuo gatvės stovintiems automobiliams - giliau kiemuose stovintys pažeidėjai akivaizdžiai nedomino - jei pro šalį važiuojančiai valdžiai neužklius, tai ir bėdos nėra… Kita vertus, internete pilna pašaipių tekstų apie tų lapelių preventyvią ar baudžiamąją galią - tos mašinos kaip stovėjo, taip ir stovi ten, kur kadaise buvo suprojektuotos vietos seneliams sėdėti, vaikams žaisti ar skalbiniams džiūti.   

Keista  - kam didinti baudas ir tuo pat metu jų netaikyti? Teisinės sitemos erozija… Jei visų rūšių policija su problema nesusitvarko - kieno tai rūpestis? 

Savivaldybės, seniūnijų? Būtų logiška - bet manding kiemų problematiką vietos politikai prisimena tik prieš rinkimus. Bendruomenės su savo seniūnaičiais ir šioje vietoje demonstruoja pilną impotenciją. 

O juk galėtų vietos aktyvistai inicijuoti laikinus sprendimus statyti atitvarus ar tvoreles (kad ir iš senų padangų)?

O gal čia vyriausybės - kaip ir daugiabučių renovacija? Iš ten nuolat girdime - pinigų nebuvo, nėra ir nebus - bent jau ne tokiems dalykams.

Tai gal čia pačių gyventojų aplaidumas? Juk vienas kitas ima iš kokių tai suskaldytų šaligatvio plytelių ar pan. įsirengia sau parkingą, dar ir rakinamą? Politikai akina daugiabučių bendrijas sparčiau suktis, esą su leidimais nebus bėdų.

Bet būčiau atsargus patikėdamas valdžios pažadais - juk panašiai buvo girtasi ir Sereikiškių parko rekonstrukcija, ir dviračių takais, ir nauju stadionu….

Senas naujas meras A.Zuokas važinėdamas po miestą riedžiu atrodo pastebi parkavimo bėdas - kiek energingai ims jas šalinti, ateitis parodys.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai išjungti.