BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmos dienos

2009-09-09

Pirma diena. Ryte košė gavosi sprangi - ką gi, maža patirties, pyliau per mažai vandens ir pieno. Bet iki pietų jaučiausi sotus. Tiesa, viduriuose vyko visokie didelio komforto nekeliantys procesai, bet gyventi ir dirbti galima. Atsilaikius bendradarbių vaišinimams, po pietų jau ėmiau svajoti apie vakarienę. Kadangi įprastai daugiausiai suvalgydavau būtent per vakare, mano dinner buvo labiau panašus į light snack. Seilės teka kaip iš krano, geriu vandenį puodelis po puodelio. Taip, perspektyva eiti alkanam miegoti. O čia nėr kuo ir kaip rinktinės pralaimėjimo kartėlio nuplauti. 

Spėju, kad reikia planuoti valgyti daugiau/dažniau maisto. Rytdienai išsiviriau daug ryžių su daržovėmis, nebrangiai gavosi, žiūrėsiu, į kiek porcijų išsidalins, kad nereiktų kęsti alkio. Tikiuosi sutilpti į tuos 4 Lt per dieną. Peršasi išvada, kad vieno dydžio poreikių užtikrinimo riba “dideliems” ir mažiems, fizinį ar protinį darbą dirbantiems, vyrams ir moterims turi būti skirtinga.

Kadangi pusę dienos sėdėsiu konferencijoje, sutaupysiu “ant kavos”. Supratau, kad tokiu režimu gyvenant neprotinga atsisakyti pasiūlymų pasivaišinti slyva ar gabalėliu pyrago. Laukiu nesulaukiu pusryčių…

Antra diena: miegojau gerai. Ryte košę viriau skystesnę, daugiau pieno, išėjo gana skani, ir dar pavakariams liko. Bet apie devynias ėmė taip tragiškai skaudėti galvą, iki pat antros jaučiausi ligonis, nemačijo nė konferencijos nemokama kava su saldainiu. Jei taip maitinantis genda sveikata, tai maistui sutaupytas resursas atiteks farmacininkams. Beje, ar vitaminus turėčiau priskaičiuoti prie “4 Lt per dieną” biudžetui?

Pietums ryžiai su daržovėmis, indiški prieskoniai pikantiškai pataiso skonį. Vienas taupus draugas sako, kad žmogui turėtų užtekti ryžių ir vandens, bet dar darbui nepasibaigus jutau stiprų alkį. Vandens tiek nesu gėręs niekad, kiek dabar. Sako, kad vyrui turi užtekti 500 g porcijos, gal aš tiesiog dideli svyras, nžn. Vakare (viena akim žiūrėdamas TV liūdną vaizdą Vroclave)  išsiviriau didžiulį katilą makaronų su padažu (konc. pomidorai, svogūnas, turginės paprikos, nukainuotos giminių dešrelas et prieskoniai). Pasirodo, tuo didesnį kiekį verdi, tuo pigiau porcija gaunasi. Tik nuobodu valgyti tą patį. Nors jaučiausi prikirtęs, apie vidurnaktį vėl seilės kibirais - nesotu kažkaip? Keistas jausmas - apėmęs alkis, nors pilvas netuščias. Kitą savaitę reiks pasidomėti gaunamom kalorijom.

Dienos rezultatas - 3,32 Lt - visai neblogai (nemokama kava :). Ta proga išgėriau stiklinę akcijinio Švyturio (0,96 L) - kadangi ketvirtadienį vėl konferencijoje, o penktadienį badausiu, tad nieko baisaus dienos biudžetą viršyti :)

Nėra taip blogai - dar netįsta seilė žvalgantis į vitrinas. Kol kas jaučiuosi kaip, hm, ant dietos. Ima norėtis mėsos, tai pasipirkau pigių konservų - degustuosiu. O naujiena apie Maisto banko susitarimą su IKI visai pataisė nuotaiką. Trečiadienio planuojami pusryčiai - skardinė keptų pupelių čili padaže, pietums ir vakarienei turėsiu vakarykščių ryžių ir makaronų. Gyvenimas nėra toks jau blogas - kaip manote?  

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (10) apie "Pirmos dienos"

 1.   melinauoga rašė:

  saunu kad zmones ristasi gyventi uz 4 lt per diena
  :)Tik kad sveikatai nepakenktu tas nedavalgymas, nes nepavalges ir dirbti negali, pati kaskada, ne ant taupymo rezimo buvau bet ryziu dietos laikiaus 3 d isilaikiau, ketvirta diena tiek prisivalgiau kad uz visas tas tris dienas :)nu as ce gal ir ne i tema bet kad jau po 1:17 atleistina :D

 2.   ilgius rašė:

  viskas i tema, aciu uz palaikyma ir pasidalinima :)

 3.   Megejas rašė:

  Uždraustas vaisius saldžiausias. Nemanai, kad tas prisideda prie sunkumo numalšinti alkį ir kito, bent dalies psichologinio diskomforto?

 4.   ilgius rašė:

  geras klausimas. Manau, kad tai susiję su prisitaikymu prie mažesnio kiekio ir mažesnių kalorijų. Kadangi turiu badavimo ir dietinimosi praktikos, gana tvirtai jaučiuosi taip teigdamas. Nesunku pasiekti, kad pamažu susitrauktų skrandis, įsikinkyti į naują režimą (pvz., nevalgyti po 18h) ar pasižeminti druskos skonio slenkstį. Keičiasi savijauta. Net kai geri vien arbatą ar viena kavą, nesunku pastebėti poveikį. Jei valgai daug mėsos, ar jos beveik nevalgai. Tas pats kaip mesti rūkyti - po mėnesio dingsta prisirišimai, priklausomybės. Psichologinis aspektas yra, bet po mėnesio kito galėtum pereiti prie kvietinių kruopų su kiaulpienėm - jei būtum priverstas ar motyvuotas. Klausimas, ar pajamų netekusiam žmogui lengva priimti, kad jam privalu keisti maitinimosi režimą, ar jis tam nuolat priešinasi. Tada tas psi diskomfortas įtariu tampa nuolatinis, o tai didina įtampas, dirglumą, nepasitenkinimą. Žodžiu - taikli tavo remarka, yra apie ką pagalvoti.

 5.   Anna rašė:

  Mielai galiu pasidalinti receptais is serijos “kaip tilpti i 100 Lt maistui per menesi” ;)

  o salygini pradini psichologini diskomforta nusveria tos gerybes, kurios savaime atsiranda, kai nerukai ir negeri alkoholio ir kavos

 6.   ilgius rašė:

  o, buciau dekingas!

 7.   Anna rašė:

  1. paprasti blynai
  Tiesiog miltai + vanduo (nereikia: pieno, kiausinio, mieliu)

  2. (advanced version for the case “NETURIU AS TU MILTU”) 3-ju grudu blynai:
  Lygiomis proporcijomis aviziniai dribsniai, perlu kruopos, manu kruopos, uzpilama prarugusiu pienu (kuris kitu atveju butu ismestas/ispiltas). Gaunasi panasu i sveikuoliska ir paprastai gan brangia 4-ju grudu duona, galima valgyti su uogiene (tarkim, virta is nemokamai rinktu misko uogu, kad visgi tilptum i biudzeta). Savikaina iseina tikrai maza.

  bus dar:)

 8.   ilgius rašė:

  aciu, bandysim :)

 9.   Megejas rašė:

  O, geras, Anna priminė mamos receptus iš paskutinio sunkmečio 90-ųjų pradžioje. Vienas jų - pirkdavo kartais turguj jaučio plaučių (anie labai pigūs), išvirdavo, sumaldavo ir sumaišydavo su gausiai pakeptais svogūnais, na druskos aišku bei pipirų - pagal skonį ir galimybes, o tada šią masę dedi į Annos aprašytus blynus ir gaunasi labai gardūs blyneliai su įdaru :)

 10.   ilgius rašė:

  maciau norfoj popigiai inkstu ir kepenu, reikes kazka is subproduktu sugalvoti. Kolege darbe daresi puikia namine kepenine desra

Rašyk komentarą