BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Slėpynės su protu

2010-05-16

Visi turi savo nuomonę gėjų klausimu - dabar jau ir tie, kurie jos dar neturėjo. Dažniausiai iš padoraus miestelėno gali išgirsti kažką panašaus į “man nerūpi, jei tik man prieš akis pimpalais nesimosikuoja”. Bet, kita vertus, nenorėtumėme turėti kaimynų gėjų, ir, žinoma, nepritariame homoseksualių žmonių eitynėms.

Bet štai paradoksas - daugeliui patinka manieringas, kartais neįprastas, bet akivaizdžiai labai talentingas homoseksualių žmonių artistizmas. Betgi žinodami, kad Freddy Mercury, Davidas Bowie, George Michaelas ar Ricky Martinas yra homoseksualūs, gėjų  - kaip čia tiksliau įvardijus - nemėgėjai? visgi nenustoja šių atlikėjų kūryba žavėtis ir mėgautis.   

Tad kažkas neadekvataus yra musyse. Arba žydruosiuose ekranuose žiūrėdami į Mercury ar Pauliukaitį sąmoningai išstumiame jų gėjiškumą (pamirštu, neprisimenu), arba prieštaraudami gėjų eitynėms omenyje turime ne šiuos mielus, talentingus žmones, o siaubą keliančius anonimiškus pabaisas.

Juokinga, kai aršūs homofobai macho patys nežinodami naudoja homoseksualų kultūros atributus. Kniedžių, spyglių, odinių apdarų ir diržų madą metalistų tarpe pradėjo fetišistų salonuose lankęsis (homoseksualus, tačiau iš “spintos” išlindęs tik 1998 m.) Judas Priest vokalistas Robas Halfordas. Glam rokerių (vėliau ir hair metalo adeptų) išskirtinis bruožas rengtis blizgiais moteriškais drabužiais ir aksesuarais didžia dalimi siejamas su šios mados pradininkais homo (ar bi) seksualiais Andy Warholu, Davidu Bowie, Lou Reedu. Gražuliai ir murzos nusišautų sužinoję, kad gėjų būna ir tarp skinheadų ;)

 

Ko gero, ta stipri kitoniškumo baimė turi atramą nesąmoningų refleksų lygmenyje. Apsisaugoti nuo išlikimui mirtinų pavojų turime “instaliuotus” stiprius instinktus, kuriuos sunku kontroliuoti ar net atpažinti. Poravimosi ir savisaugos instinktai ne visada pasiduoda proto valdžiai. Įsisamoninti baimes ir elgtis nepriklausomai nuo jų reikia turėti nemažų gebėjimų. Todėl nevalingai ir žaidžiame slėpynių su su protu.

Didysai Zappa yra pasakęs - A mind is like a parachute. It doesn’t work if it’s not open.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (5) apie "Slėpynės su protu"

 1.   Hmz rašė:

  “Juokinga, kai aršūs homofobai macho patys nežinodami naudoja homoseksualų kultūros atributus. Kniedžių, spyglių, odinių apdarų ir diržų madą metalistų tarpe pradėjo fetišistų salonuose lankęsis (homoseksualus, tačiau iš “spintos” išlindęs tik 1998 m.) Judas Priest vokalistas Robas Halfordas.”

  Nuostabu, kaip autorius sugeba vieną po kito sudėti vienas kitam prieštaraujančius sakinius.

  Minėtos kniedės, spygliai ir pan. nėra “homoseksualų kultūros atributai”. Šie aksesuarai būdingi sado-mazo/fetišo mėgėjų subkultūrai. Jei juos metalistų tarpe išpopuliarino homoseksualus Robas Halfordas, ar nuo to jie jau tampa “homoseksualų kultūros atributais”?

 2.   ilgius rašė:

  na, spygliai gal ir nėra. Bet nikelizuota oda 8 dešimtmety buvo viena iš gėjų subkultūrinės aprangos klišių - žr. pvz. http://www.japanprobe.com/news/hg.jpg

 3.   ilgius rašė:

  arba štai ;) http://i244.photobucket.com/albums/gg1/burn816/Hard_Gay_The_Television.jpg

 4.   Ty rašė:

  :) Tie skinai gėjai… Nėra jie skinai. Tik taip rengiasi. Ir veža vienas kitą nuo savo išvaizdos tokios. Pasidomėkit prieš rašinėdami.

  Glam’o išvaizda buvo skirta šokiruoti ir išsipisinėti iš žmonių baimių. Pasitūsinti. Ir baisiai jie visus erzindavo, patikėkit. Amerikoj ne vienas įteismą buvo kviestas. Bet jie nebuvo nei už, nei prieš gėjus. Taip ir šitas jūsų argumentas. Nustokit VISKĄ lenkti savo pusėn.

  Lygiai taip ir mano komentaras: aš nei už, nei prieš. Tik noriu teisingos informacijos. Ir jos nematau.

 5.   ilgius rašė:

  visi viską lenkia savo pusėn - nėra kitokių pusių, tik savo.

  kaip yra gėjų tarp aršių antigėjų veikėjų, taip esu tikras yra ir tarp skinų. o dėl glam’o, nemanau, kad kas nors turėjo planą - štai sukursiu glamą, ir jis bus skirtas tam ir tam. glamas atsirado ir vystėsi kaip kultūra, o visa kita yra šios kultūros interpretacijos.

  nenoriu nieko įrodyti, veikiau provokuoju susimąstyti tuos, kurie pasislėpę po patogia nuostata “aš nei baltasis, nei raudonasis” nebyliai palaiko homofobus.

Rašyk komentarą