BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ŠŠ pajėgos

2012-02-25

Ne, tai ne koks šveplas Schutzstaffel - trumpinys reiškia “Šaldytas Šūdas”. Nutirpęs sniegas atidengė per žiemą paliktą keturkojų - tiksliau jų nevalų šeimininkų - palikimą. Arba Lietuvos gyventojai yra slapti šūdo kulto pasekėjai, arba urbanfarmingo entuziastai, siekiantys visais įmanomais būdais įtręšti nualintą miesto žemę. (antru atveju derėtų pagalvoti butuose atsisakyti kanalizacijos - “ir bulvės vėl žydės”).

O jei rimtai, tai neįmanoma apsikęsti dalies miestelėnų nevalyvumo. Turbūt Žirmūnuose nėra daugiabučio, po prieigos nebūtų “nutręštos” per langus metamų byčiokų, stiklotaros ir visokių išėdų. Nėra daugiabučio, prie kurios pievelės gyventojų transporto paverstos parkavimo purvynu poligonu. Dėl ko sunku rasti vietą pasivaikščioti su vaiku (ar šunimi) be guminių ir respiratoriaus.

Kaip pakeisti netvarką, svarstome nebe pirmą kartą. Ekologinė policija ar kiti patruliai vargu bau ar kiemuose uoliai gaudys teršiančius kaimynus. Šunų kakuliams skirtų konteinerių trūksta, nemokamų maišelių kas 10 žingsnių nieks neprikabinėja. Socialinės reklamos gėdinimai ar priminimai irgi neveiksmingi. Tai ką daryt?

Jei jau mokame mokesčius, tai siekime kad jie būtų panaudojami veiksmingai. Aš siūlau štai ką:

Kiemuose turime būrį cekavų prie langų budinčių, mažas pajamas ir daug laiko turinčių bobučių. Įdarbinkime jas! Bauskime didele (500, 2000 ar kiek reikia išlaidoms dengti) bauda tuos, kurie nesurenka šuns išmatų, meta butelius pro langus ir parkuoja mašinas pievose.

Atnešei šuns kakulį su šeimininko adresu - gauk dalį nuo sumokėtos baudos. Kita dalis lai tenka kakulio savininko DNR tyrimui ir nustatymui, baudos išieškojimo administravimui. Ir senjorų užimtumas, ir socialinė parama.

Tas pats variantas pateikus nupaveiksluotą neleistinai besiganantį “plieninį žirgą” su valstybiniais numeriais. Imti pirštų antspaudus nuo bambalių po langais gal kiek per radikalu - bet jei jau svajoti, tai svajoti…

Ar tas padėtų?

Gal labiau, nei rūstūs nurodymai nukasti sniegą, kai jau tas sniegas baigia nutirpti pats?

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (2) apie "ŠŠ pajėgos"

 1.   buržujus rašė:

  Kažkada buvau didelis (ir vis dar esu) šūdparkuotojų priešas, skųsdavau policijai, palikinėdavau raštelius ir šiaip visaip kaip pykdavau.

  Tuomet teko pagyventi Fabijoniškėse, kur visos gatvės, aišktelės ir viskas kas įmanoma buvo užgrūstos automobiliais. Žmonės pradėjo statyti ant dviračio tako. Pradžioje pykau, bet tada suvokiau, kad tiesiog nėra išeities. Pats niekada ant dviračių tako taip ir nepastačiau (pastatydavau toli nuo namų), bet niekada dėl tų ant dviračio tako nebeskambinau policijai. Kažkaip tapau atlaidesnis gyvenamųjų rajonų parkavimui, nes ten tiesiog nėra ką daryti.

  Dar bandžiau savo kiemo problemą spręsti rašydamas savivaldybei ir siūlydamas nenaudojamoje erdvėje šalia autobusų žiedo įrengti aikštelę (tiesiog nuimti bortus ir leisti statyti). Savivaldybė mane pasiuntė neargumentavus. Taigi likau prie nuomonės, jog statytojai miegamuosiuose tikrai nekalti, kaltinti reiktų savivaldybės aklumą.

 2.   Vidmantas rašė:

  Dėl konteinerių šunų džiaugsmams surinkti yra įdomi situacija. Pasirodo tie mokesčiai, kurie surenkami iš _šunų savininkų_ didžiąja dalimi keliauja beglobių gyvūnų priežiūrai. Bet juk gatvės be valkataujančių yra viešasis, bendrasis interesas, o ne tik augintojų, kurie priešingai neretai mažina tą problemą. Čia daugmaž tokio lygio absurdas, jei už vaikų namus mokesčius turėtų mokėti tik šeimos su vaikais, o jiem būtų už tai žadamos vaikų žaidimų aikštelės, kurių niekas nestatytų, nes nuo vaikų namųnieko reikšmingo neliktų.
  Taigi jei tos lėšos būtų naudojamos tam, kam renkamos, situacija žymiai pagerėtų

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyk komentarą