BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kažkas naujo

2012-08-31

Kad paskutinę vasarą parduotuvės smarkiai pasididina pajamas iš alkoholio, o kiemų suoleliai masiškai užsėsti švenčiančiais jaunuoliais (nors teisiškai jie vis dar laikomi vaikais) - tas nestebina.

Bet ilgos eilės prie spaudos kioskų - tai kažkas naujo.

Ane?

Rodyk draugams

Ką daryti?

2011-07-20

Patarkit, protingieji kurmiai. Va planuoju netolimoj ateityje valgydamas už 4 litus per dieną eksperimentuoti ir šių bandymų rezultatais dalintis.

Tik va bėda - blogas.lt, skirtingai nei prieš gerus metus, nebeatrodo gera vieta informacija dalintis.

Nežinau, ar tik man vienam, ar ir visiems, buvo iškilusių bėdų su spamu. OK, dabar yra Akismet, bet turėjau privargti, kol išvaliau 10 000 vienetų šlamšto.

Dabar - kažkokios naujos bėdos - su pele rašant blogą praktiškai nieko nebegaliu nuveikti. Teksto su pele neina pažymėti. Hyperlinkų nekelia. Meniu neišskleidžia. Nuotraukų įkelti nebeleidžia. Ištrinti senų nuotrukų nedudoa. Tekstą išsaugant elgiasi keistai, įspėja paliksiantis puslapį, po ko neaišku, užseivino ar ne. PRO toplistuose nepasirodau, nors esu ir susimokėjęs, už laikinamas atrodo pakankamai…

Žodžiu vienu - už-kni-sa!

Bet kodėl taip yra? Ar čia man vienam, ar čia visiems? Kiek ilgai tai tęsis? Ir ką daryti?

Rašyti į info@blogas.lt? Pabandysiu žinoma, bet kažkodėl daug nesitikiu.

Tad kokai išeitis? Laukti ir tikėtis, kad susitvarkys? Bėgti kur nors (į popo.lt, livejournal.com ar pan)? Dalintis Delfi Pilietyje at 15min? Apsiriboti facebook’u ir kitais soc. tinklais? 

Patarkite, protingieji kurmiai, komentaruose - labai prašau.

Rodyk draugams

Teko atstovauti “Maisto banką” agentūros ELTA surengtoje apskrito stalo diskusijoje apie tai, ar kitų metų biudžetas sumažins skurdą mūsų šalyje. Delfis šiandien publikuoja vieną iš mano pasisakymo epizodų - skambi antraštė tarsi teigia, kad supriešinami du dalykai - a) poreikis padėti mažas pajamas gaunaniems piliečiams ir b) nacionalinis lietuvių pasididžiavimas - krepšinis. Pasiaiškinkime, kaip čia yra iš tiesų.

Senovės Romos plebsas reikalaudavo iš tuometinės valdžios duonos ir žaidimų. Šiuolaikinė visuomenė manding mažai skiriasi. Medijos nuo ryto iki vakaro siūlo plačią skalę pramogų patiems įvairiausiems skoliams. O ir duonos regis yra pakankamai - delfio komentatoriai burba apie nuo prekių akropoliuose lūžtančius vežimėlius, tviskančius automobilius etc.

Tačiau ir turtingiausiose šalyse - ką jau bekalbėti apie Lietuvą - yra dalis žmonių, priverstų skaičiuoti centrus parduotuvėje. Nešvenčiančių vaikų gimtadienių, atostogas praleidžiančių namuose. Nuolat sukančių galvą, už ką mokėti - buto šildymą, dantų taisymą, žiemines padangas ar naują paltą vaikui.

Mūsų šalyje tokių žmonių - apie penktadalį. Trečdalis dirba už minimalią algą. Nereikia nė sakyti, kokią buitį gali sau leisti, didmiestyje dirbdamas už minimumą. Tad nenuostabu, kad dalis jų pasirenka likti namuose, verstis atsitiktiniais, nelegaliais darbais. Iš nedidelio darbo užmokesčio atėmus išlaidas transportui į ir iš darbovietės, pietus, neretai ir geresnius drabužius bei avalynę, bei prarastą laiką - dažnam lieka nemotyvuojantis šnipštas, o gal net minusas.

Šiandien paramos europinėmis kruopomis ir kitais neįmantriais maisto produktais ateina prašyti virš pusės milijono žmonių. Dalis jų - dirbantys ir mažai uždirbantys. Abejoju, ar šie mūsų bendrapiliečiai žemintų savo orumą, stumdytųsi valandomis eilėse, tasytųsi su maišais kruopų ir dribsnių, jei neturėtų realaus poreikio. Todėl valdžios vyrų insinuacijos neva dalis paramos gavėjų simuliuoja ar parazituoja įžeidžia nemažą dalį nepasiturinčios visuomenės dalies. 

Ne kartą esu nusistebėjęs, kad valdžia lieka kurčia siūlymams dėti daugiau pastangų tam, kad vis dar auganti nepasiturnčių armija gautų Europos Sąjungos šalies piliečiams deramą pagalbą. Ir atsiprašau, jei nuvilsiu konservatorių nekentėjus - šią problemą turi ne tik Kubiliaus vyriausybė (nors tikrai daugelis dalinosi apmaudu dėl sudužusių vilčių, kai gražūs konservatorių pažadai konsultuotis ir telkti visuomenę ieškant būdų kovoti su skurdu pavirto “komjaunuoliška” pompa ir parodomosiomis akcijomis). Socialinių organizacijų pastangas savivaldybėse ignoruoja ar net griauna ir kitų partijų šulai. Tiek sunkmečiu, tiek ekonominio pakilimo metu dažnai girdime - ”pinigų nėra ir nebus”. Tiesa, stadionams, rūmams ir parkams rekonstruoti-renovuoti-statyti pinigų atsiranda, ir sunkmetis čia ne kliūtis.    

Kalbėdamas akcentavau, kad paramai maistu organizuoti nereikia milžiniškų investicijų - daug gero, tinkamo valgyti maisto kasdien vis dar iškeliauja į sąvartynus - tereikia investuoti į infrastruktūrą, į savanorių koordinavimą, ir tas maistas gali pavirsti parama, mažinančia socialines išmokas pinigais. Socialiai atsakingos verslo bendrovės noriai prisideda prie šio darbo - tačiau vien verslo paramos neužtenka. Be to, šioje srityje galime išnaudoti ir ES struktūrinės paramos lėšas.

Vienas ar keli milijonai - nedidelis dalykas surasti biudžete, kai valdžia nori. Sporto salės praplėtimas Prienuose - tik pavyzdys iš šviežių aktualijų. Todėl atsisakau tikėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pareigūnų tomis kalbomis “pinigų nėra ir nebus”. Jei valdžiai tikrai rūpi aktyviai sumažinti skurdą, jei randama lėšų darnių šeimų šventėms ir bendruomenės forumų teatrams rengti, marškinėliams ir gairelėms, tai privalu rasti išteklių ir daryti viską, kad Lietuvoje užaugintas ar parsivežtas maistas nebūtų supūdytas ar užkastas po žeme - o kad laiku patektų ant stalo tų, kuriems to maisto reikia - šiandien, rytoj.

Žinoma, reikia ir žaidimų, ir krepšinio čempionato. Dideli tarptautiniai renginiai pritraukia turistų, statybos kuria darbo vietas, kuriose dažnai eina dirbti tie, kurie antraip stovėtų prie “Maisto banko” ar kitų paramą dalijančių organizacijų vartų. Pats nuo mažų dienų žaidžiu krepšinį, būsiu kašio fanas iki grabo lentos - jokios priešstatos čia negali būti. 

Bet kairė valstybėje turi žinoti, ką daro dešinė. Tai vadinama darnia, teisinga politika. Jei taupome, kažko negalime sau leisti - turime tolygiai mažinti resursus visose srityse. Kiti apskrito stalo diskusijos dalyviai parlamentarai Algirdas Sysas, Vytautas Gabšys ir analitikas Gitanas Nausėda ne sykį atkreipė dėmesį, kad planuojant kitų metų biudžetą kai kurios sritys nepelnytai tapusios “pavainikėmis”, ignoruojant augančius poreikius ir įtampas tose srityse.

Žinokit tikiu, kad šita valdžia gali priimti darnius, protingus sprendimus. Labai nenustebsiu, jei socmino žmonės patys paskambins “Maisto bankui” ir paprašys pateikti pasiūlymus, pakvies dirbti drauge. Yra ten ir gebėjimų, ir žinių. Savo kritiką vertinu kaip aistruolio paraginimą veikti greičiau, daryti daugiau. Nes laikas tiksi. O jeigu kartais išsprūsta surikti “teisėjas gaidys” ar pan. - tai juk iš aistros, iš jaudulio dėl bendro reikalo. 

Tad susiimkim ir nesimuliavę kibkim į kovą su skurdu, ir garbingai galėsime didžiuotis pergalėmis ir šioje srityje, ne vien krepšinyje.

Rodyk draugams

vampyras Ilja

2010-09-17

Kol vakarieniavau, užmečiau akį ir ausį į “Lietuvos dainą”, ar koks ten penktadienio vakaro šou… Ilja. Nepasižiūriau, kai kaskelintas virtualus draugas neseniai siuntinėjo Iljos atliktą opusą su prierašu nauja žvaigždė blabla. Gal ir gerai. 

Ilja, nebūk tu antras mažasis Saša Songas ar Deivis - turi tokį unikalų balsą, kuris - hm, kaip čia pasakius - visai nesiriša su tuo, ką mačiau ant scenos. Užsimerkus atrodė, kad ”Laužo šviesą” atlieka kokie tai Evanesence ar Nightwish.       

“Laužo šviesa” yra kultinis lietuviško new wave’o gabalas, jame tvinksi perestrojkos ilgesys ir skausmas, bei pabaigos pradžios viltis. Geresnių laikų Mamontovas šaukėsi it kokia vaidilutė dievų malonės.

Ir nenuostabu, kad tas “Laužo šviesos” antgamtiškumas, politinis okultizmas prisišaukė į atlikėjus Ilją. Tik dabar šis gabalas tapo toks kone siaubo filmo soundtrackas. Ilja, aš žiūriu į tave, ir mane varsto šiurpai, kaip per “Omeno” ar “Kukurūzų vaikų” seansą. Atrodo akyse tuoj tuoj pasirodys šaltas deimantinis blizgesys, o gal žybtels neįprastai ryškus iltinis. Tas baltas kostiumas atrodo taip apgaulingai, taip šiurpiai. Jei Ilja kam panašus į angelą, tai man panašėjo į mirtinos ligos kūdikiams epidemiją pranašaujančią skaisčiai gailaus veido būtybę. Kaip koks antikinis Hipnas ar Tanatas. Ilja turėtų dainuoti kartu su kokiais tai Dead Can Dance

Taigi mesk šalin tą kostiumą ir prašyk Rebelheartų patarimo dėl scenos aprėdų. Juozas Statkus galėtų tave kitai eurovizijai suruošti vamp stiliuje a la Graužinienė - juk sako vampyrai ant bangos dabar.

Nesakau, kad tokia “Laužo šviesos” versija buvo prasta ar juolab šventvagiška - ją išbaigus gautųsi išties didingas koveris.

Rodyk draugams

Heinekenas. Gerai.

2010-07-07

Jep, kaip ir sakiau parvažiavęs - keturios dienos, pilnos geros muzikos, saulės, lenkų ir alaus. Buvo labai gerai, nors yra ir dėl ko paburbėti.

Pirmiausia muzika. Nors bilietai gerokai pabrangę, lyginant su pernai, primetam, kad paklausyti valandos su viršum pasaulinės klasės gyvos muzikos kainuotų kokia 50 litų, jei ne mažiau (čia su bilietais, kelione, maistu, alum). Čia mes kalbam ne apie kokius ten Deep Purple, kur iš originalaus sąstato tik koks nors bosistas belikęs :) Dead Weather, Skunk Anansie, Kasabian, the Hives, Groove Armada, Pearl Jam, Hot Chip, Grace Jones, Mando Diao, Empire of the Sun, Ben Harper etc etc. Žodžiu, kiekvieno skoniui. Tas labai gerai.

Mane asmeniškai labiau intgrigavo ne pagrindinės scenos atlikėjai (nors Dead Weatheriai, Skunk Anansie ir Groove Armada buvo tikri festivalio vinys). Yeasayer, Klaxons, Wild Beasts, Tricky, Regina Spector, Kings of Convienence. Užkniso tik, kad palapinės scena, priešingai nei pernai, buvo perkelta į kitą festivalio lauko galą, kur nukulniuot ristele trunka ne mažiau 15 min. O tvarkaraštis įvairiose scenose žiaurus - nuo 18 iki 01 val. kas valandą vis koks nors gėris.

Todėl teko rinktis - arba lėkti nebaigus klausytis, arba kažką aukoti. Taip buvo paaukoti tarp Grace Jones ir Klaxons kitam gale groję Massive Attack. Archive, Pavement, Gorillaz SS2manyDJs buvo tiesiog jau vėlai - geros muzikos irgi galima perdozuoti… Ką jau ten bekalbėti apie irgi buvusius vertus dėmesio Nas su Damian Marley, Matisyahu, Tinariwen. Labiausiai man buvo gaila tik probėgom išgirsti trejetą The Phenomenal Handclap Band gabalų. Sucks, vienžo.

Dvigubai pabrangęs įvažiavimas į parkingą vertė rinktis nemokamą (ne visada perpildytą) visuomeninį transportą. Bet šutinant saulei ilgesnės kelionės buvo labiau varginančios nei smagios. Pagrindinis pliažas jau antrą dieną nelabai traukė - jūra vis šiltesnė ir dumblinesnė (šlapimas dumbliams sako patinka), žmonių masė it Palangoje gerais laikais. O su mašina yra kur pavažiuoti - keliolika (sakyčiau apytuščių) pliažų, Gdanskas ranka paduoti, nekalbant apie Gdynę ar Sopotą, shoppingas ar pan.

Stebino sugriežtėjęs požiūris į alkoholį. Pirmą dieną apsauga neleido nusipirkto alaus neštis prie scenos; kur-ne-kur matyti grėsmingi įspėjimai už prasineštą alkoholį bausti astronominėmis 2000 zl. baudomis. Antrą dieną supratę kovojantys su vėjo malūnais organizatoriai nebestabdė norinčių pagurkšnoti alutį ten, kur širdis geidė. Kad ir koks skanus Žywieco verdamas Heineken alus (Opener’is neabejotinai padidina Heinekeno mėgėjų armiją), trečioj dienoj norisi jau kažko kitko. Juk galima protingai sureguliuoti prekybą ir kitais svaigalais. Juolab kad matyti nemažai prasinešusių arielkos, arba apšilinėjančių prie įėjimo į festivalį. Na, o rūkomos žolės kvapas tvyrojo mažne nuolat.

Tik paskutinę dieną tinkamai akcentuotas atsakingas mėgavimasis ir vartojimas. Laibakojės įvažiuojantiems dalijo lipdukus ir vienkartinius alkotesterius. Išvažiuojančius tikrino policija (tuo sudarydama nemažus kamščius). Apeliavimas į sveiką protą ir protingas taisykles veikia geriau, nei negrabus bandymas reguliuoti ir kontroliuoti. Juoba kad kontrolierius nuo festivaliautojų skyrė tik geltonos liemenės ir abuojumas grojamai muzikai.

Purvini tūlikai ir dušai (jei pieštuko storio vandens srovelę galima vadinti dušu), kepinimasis plyname be menkiausio šešėlio lauke sustatytose palapinėse, triukšmas dieną naktį - viso to neišvengsi, su tuo matyt reikia susitaikyti bet kuriame festivalyje. Kelias dienas nesunku pakentėti. Bet visumoje festivalio atmosfera ir internacionali publika buvo cool - stebėti nesibaigiantį stilingų ar šmaikščių t-shirtų paradą buvo vienas iš daugelio smagumų.

Kainos ir kokybės santykis vis dar labai geras. Kelionė nuo Vilniaus trunka apie 10 val., festivalis dažnai sutampa su lietuvišku ilguoju savaitgaliu - visa tai Heinekeną lietuviam daro labai patraukliu. Nei Be2ghether, nei latvių Positivus Open’eriui negali prilygti. Bet kitamet tikriausiai rinksiuosi kitą festivalį (kiek gi galima… :). Neabejoju, kad mano vieta Heinekene neliks tuščia. Labai rekomenduoju. ;)

PS - Skunk Anansie gitaristas ant vieno iš savo instrumentų turi užrašą “Old guys rule” :)

PPS - Tricky prisikvietė pilną sceną žiūrovų ir atliko Motorhead ”Ace of spades”. super :)  

PPPS - Fatboy Slimas ne tik grojo, bet ir pamokslavo :) teisingai (nuo 6:20 min.)

Rodyk draugams

Nesusipratimas

2010-05-18

Rašydamas apie Baltic Pride debošų herojus, padariau apmaudžią klaidą - vieną veikėjų klaidingai palaikiau ne tuo asmeniu. Po šios klaidos neteko prasmės ir po to sekusios su SADM patarėja J.Ramoniene susijusios aliuzijos. Apgailestauju ir nuoširdžiai atsiprašau Nacionalinės tėvų ir šeimų asociacijos (NŠTA) tarybos pirmininko Tomo Šalkausko dėl šio nesusipratimo. Jei man taip atsitiktų, nebūčiau laimingas.

Tomas mane informavo, kad NŠTA nepritaria viešoms gėjų eitynėms, tačiau savo narius kvietė laikytis santūriai, ir neprisijungė prie organizuojamų radikalių akcijų. Už tai jiems pagarba. Tomas rašo: “taip elgiamės būtent todėl, kad nenorime visuomenės susipriešinimo, be to nesmerkiame homoseksualių žmonių, kaip tokių. NŠTA pasisako ne prieš pačius homoseksualius asmenis, bet prieš kai kurių žmonių ar organizacijų vykdomą veiklą, nukreiptą tikrai ne į Lietuvos gerovę.” Išsamiau NŠTA savo poziciją yra išdėsčiusi atskiru kreipimusi.

Pavarčius įvykius fiksavusias nuotraukas geriau matyti, kas buvo įamžintas su megafonu kurstęs neapykantą homoseksualams - tai Šeimos gynimo centro pirmininkas Justas Subačius.

Ta viešoji įstaiga savo tinklapio neturi, nors jos vardu Subačius energingai politikuoja. Viename iš TV reportažų buvo matyti, kaip Subačių iš Baltic Pride eitynių išvesdina policijos pareigūnas. Taigi tikėtina, kad jo veiksmai bus tinkamai įvertinti.

Pasikapsčius internete matyti, kad yra nemažai šaltinių smulkiai fiksavusių Baltic Pride detales. Kažkas iš feisbuko bendruomenės riaušininkų spūstyje pastebėjo pagal melodiją “kas nešokinės” strikinėjantį istorijos dėstytoją Edvardą Krikščiūną. Reiktų identifikuoti ir kitus mažiau žinomus veikėjus.

Aš va turėjau garbės pasiloti su šiomis gotėmis, kurios švyti iš džiaugsmo turbūt dėl to, kad savęs nepriskiria k*rvų ir nuop*sų ordoms.

Mergelės nebuvo labai kalbios ir drąsios, bet kita vertus, sutikite - reikia drąsos šitokiu būdu reikšti savo pilietinę poziciją.

Na, šioje vietoje turbūt laikas užversti Baltic Pride 2010 prisiminų puslapį ir ieškoti naujų temų. Dar sykį atsiprašau visų, kuriuos be pagrindo įpainiojau į šį reikalą. Kaip koks Seimo narys K.Masiulis pasakysiu, kad dėl karšto būdo jau kartais nervai nelaiko ;)

Rodyk draugams

Tada, kada

2010-03-11

20 metų ši šalis laisva. Laisva?. Kiek dar metų turi praeiti, kad galėsime čia gyventi laisvi, orūs ir laimingi? 

Kada kovo 11-tą katedros aikštėje ne žiūrėsime į žygiuojančius nacius, o klausysimės Vilniaus gėjų choro. Kada “prezidentai” neparkuos neįgaliesiems skirtose vietose. Kada šunis ne mėtysime nuo tiltų, o apdovanosime už tarnavimą žmogui. Kada skriausti moteris neateis į galvą ne todėl, kad jos lanko savigynos kursus. Kada senukai savo pyktį lies ne mitinguose, o diskotekose. Kai leisime uždirbti žmonėms, ne versime juos nusikalsti. Kai ne drausime alų pirkti po dešimtos, o kviesime turistus kartu papsėti taikos pypkutę. Kai džiaugsimės ir vertinsime, kai kas nors ką nors įdomaus pastato, o ne atvirkščiai. Kai psichikos neįgalieji nebus kankinami, o džiaugsis gyvendami tarp mūsų. Kai mūsų turtuoliai nepiktins mažutėlių besipuikuodami prabangiais žaisliukais, o taps dosniais gerų darbų mecenatais. Kai sms’sus siųsime ne ką nors sodindami į karštą kėdę, o gelbėdami nukentėjusių nuo nelaimės gyvybes. Kai mylėsime save ir savo artimą ne žodžiais, o darbais. Tada. (Turbūt).

Ar tai įmanoma? Ką turime daryti, kad Ten patektume?

Rodyk draugams

Besiklausydamas Jaunųjų liberalų aljanso suorganizuotoje konferencijoje “Liberali Lietuva” skambėjusių pranešimų apie tai, ką daryti liberalams - jungtis ar nesijungti etc. - vis pagalvodavau, kad sakant “liberalai, liberalų partija” ne visada lengva suprasti, kas turima omeny.

Pagalvojau - juk politinės partijos yra visai kaip krepšinis (futbolas, ledo ritulys, belekoks komandinis žaidimas). Yra nacionalinė aukščiausioje lygoje žaidžianti komanda (ar komandos), sezonas po sezono kovojanti su kitomis komandomis - Seimo frakcijos, partijų vadovai, elitas. Vienos turi brangių ir žiūrovų mėgstamų žvaigždžių, kitos žaidimą grindžia drausmingai vykdydamos (žaidžiančio) trenerio/trenerių štabo nurodymus. Čia klubinės komandos vadybininkai ir administratoriai, rėmėjai, rinkodarininkai, šokėjos, fanų klubas et. Šiame biznyje dideli pinigai, čia besisukantys žmonės žino virtuvę. Yra ir žemesnėse (savivaldybių) lygose žaidžiančios komandos, kur žaidžia vietinio lygmens žvaigdės - mastai mažesni, bet modelis daugmaž tas pats. 

Daug pajėgių žaidėjų turinti Liberalų ir centro sąjunga skilo - nepatenkinti sėdėjimu ant atsarginių suolelio, žvaigždžių (ir rėmėjų?) diktato, dalis žaidėjų išėjo iš sukūrė naują klubą - Liberalų sąjūdį. Konkurencija, būtinybė aiškintis, katrie geresni. Reitingai/padėtis turnyro lentelėje rodo, kad rezultatai prastėja. Vieni guodžiasi gražiu žaidimu ir paiso žaidėjų individualios statistikos, kiti nurodo, kad sudėjus veiklos rezultatus žemesnėse lygose padėtis nėra tokia jau tragiška. Klubo vadovai jaučiasi ramūs net pralošinėjant ar dėl dopingo diskvalifikavus žaidėją.

Kitam krepšinio gale - politinio/sportinio spektaklio žiūrovai fanai. Perka bilietus (narystę partijose), serga per varžybas salėse, kavinėse prie plačiaekranių ar namuose prie TV (balsuoja rinkimuose). Klubui skilus į du, dalis fanų aršiai pliekia “išdavikus” ar “korumpuotus lūzerius”. Dalis serga už abu, nes mėgsta gražų žaidimą. Žaidimo ekspertai/politologai net nurodo, kad abu klubai turi daugiau fanų/nuperka bilietų/išgeria alaus, nei vieno klubo laikais - esą visomoje žaidimo bizniui tai į naudą.  

Dalis fanų nustojo šiuo reikalu domėtis, atsitraukia ir laukia sugrįžtant senų gerų/pergalingų laikų. Klubams nelaimint, vis mažiau žmonių ateina sirgti, perka bilietus ar marškinėlius - gręsia iškristi iš aukščiausios lygos aplamai.

Ir čia pabyra klausimai - “kas kaltas” ir “ką daryti”? Fanų ar ekspertų tarpe girdimi pasvarstymai apie galimą klubų susijungimą vargu ar našūs - ne iš meilės žaidimui, o iš pragmatiškų klubų žaidėjų/vadovų sumetimų tai įmanoma. Regis, kad šiandien abi komandos yra sukomplektuotos, labiau linkusios pirkti žvaigždes iš kitų klubų ir kurti naujas žaidimo schemas bei derinius, kaip sugrįžti į pergalių kelią. Kas žino, gal kaip koks NBA palikęs M.Jordanas, pailsėjęs golfo laukuose, su nauja komanda į žaidimą sugrįš A.Zuokas. Politinio spektaklio žiūrovams nelieka nieko kito - tik žiūrėti ir arba ploti, arba švilpti. Arba perjungti TV kanalą aplamai. 

Tačiau pamirštame labai svarbią žaidimo pasaulio dalį - mėgėjiškai žaidžiančius entuziastus, sporto mokyklų/jaunimo organizacijų auklėtinius; die hard fanus, kurie kolekcionuoja autografus, perka abonementus į varžybas, marškinėlius kitą atributiką, planuoja atostogas tam, kad nuvyktų už komandą sirgti išvykoje užsienyje. Tai žmonės, kurie seka žaidėjų statistiką, iki užkimimo ginčijasi internete, reikalui esant kaukia “teisėjas gaidys”, muša būgnus ir trimitus, stato už komandą lažybose, kalba apie vakardienos varžybas darbe ir bare, padavinėja rankšliuoščius. Net kai komandos patenka į nesėkmių ruožą, jie ištikimai skanduoja tribūnose. Jie yra naujų kadrų ir talentų kalvė.

Vytautas Bruveris vakar pagarsino teisingą receptą - užsiimkite pagaliau normalia partine statyba. Ne naujų blizgančių šou reikia, ne įžaidėjų keitimo sunkiaatlečiais, ne jungimosi su cirko akrobatais… Rūpinantis ne klubo savininkų/žvaigždių interesais, o žaidimo/liberalizmo būkle ir ateitimi, būtina stiprint kokybišką suinteresuotųjų dalyvavimo užtikrinimą. Suvarę klubą/partiją, jos piniguoti rėmėjai nusipirks kitą; vietą komandoje nusipirkusios žvaigždės perbėgs kitur; perspektyviais žaidėjais pasirūpins agentai ir skautai. Suburti išblaškytus/demotyvuotus fanus gali būti daug sunkiau. Jei fanams ir žiūrovams įdomiau sekti Eurolygos ar NBA žaidimą, jei vietoj krepšinio imsim domėtis formule-1, sugrąžinti juos į arenas bus labai sunku. Parketą aikštelėse užims kiti, kultivuojantys pramoginius šokius, šaškes ar dziudo.

Jei mūsų fanai ir aktyvūs žiūrovai yra išsilavinę, pasiturintys, modernūs žmonės, nesiūlykim jiems zvonkių ar “pageidavimų koncertų”. Tą daro kiti, ir tegu. Kur mūsų Jazzu, Happyendless, Twinkl, Metal on Metal? Daugiau viešų debatų, seminarų, konferencijų, diskusijų opiais klausimais. Quizų, konkursų, projektų komandų, kampanijų. Išradingos, išmoningos komunikacijos. Juk yra dešimtys būdų įtraukti, motyvuoti savo “tikslinę grupę”. Partijos mėsoms neįdomu, ką užkulisuose veikia, su kuo derasi partiniai bonzos; eiliniams neįdomūs sausi-lakoniški protokolai ar statistų mandatų kilnojimas atskaitiniuose-rinkiminiuose. Jei nepaleisime kraujo tekėti venomis ir kapiliarais partijos kūnu, merdėsime.

Aišku, reikia lėšų, išteklių. Bet svarbiausia - reikia tinkamai sudėlioti prioritetus, sutelkti dėmesį, pasirūpinti, kad atakos smaigalyje būtų vikrūs, guvūs ir užkurti gebantys lyderiai. Juk (tebe)esame komandos, kurioms kitos pavydi energingų ir talentingų žaidėjų?

“Good teams become great ones when the members trust each other enough to surrender the Me for the We” - Phil Jackson.

Rodyk draugams

Ach, kaip smagu pirkti, kai ausyse nebeskamba tas visuotinis klaikus džinglbelzinimas. Atrodytų, mūsuose paprotys liepia “žaliaskares” nupuošti ir girliandas į dėžes supakuoti ne vėliau nei po “trijų karalių”. Šią datą sunku praleisti - laiptinėse virš dažno kaimyno durų neįmanoma nepastebėti šviežiai kreida užrašyto +K+M+B (mano makaulė šį užrašą kažkodėl perskaito kaip Camembert…)

Bet va, nepaisant tradicijų saugotojais garsėjančios Marijos žemės tradicijų, “Panoramoje” eglutė vis dar spindi visomis kalėdinėmis šviesomis. Ozo prekybos centre - tas pats. Įtariu, ir ne vien ten. Tuo tarpo už lango jau sausio 13-ta, šiukštu jokių linksmybių, tik laisvės gynėjų dainos ir laužai (na dar nesvietiškus kamščius ir kelis bereikalingus autoįvykius sukėlęs meditatyvus bėgimas “gyvenimo ir mirties keliu”).

Tai kas tos Kalėdos, po šimts, kurios prasideda lapkričio 6 d. ir nėra pasibaigusios sausio 14 d.?  Ar tikrai jos turi bendro  su Advento susikaupimu, ramybe ir malone, Išganytojo laukimu ir džiaugsmu jam atėjus? Ne kūdikėlis Kristus, o elfų lydimas (ir regis kiek išlenkęs) dručkis Santa Klausas yra pagrindinis šito šurmulio herojus ir epicentras. Mačiau per Travel TV, kad tokios kalėdos darosi populiarios musulmoniškoje Turkijoje ir kituose nekrikščioniškuose kraštuose, nors musulmonams kalėdoti nevalia.

Tai gal paskelbkime konkursą - kas ilgiausiai švęs kalėdas? Siųskit šen savo nuotraukas, paparacai :) Arba manding skelbkim totalizatorių - ar ištrauks kas iki “švento” valentino? iki užgavėnių?

Tai va - gal užuot aršiai gynę mokyklose kabančius krucifiksus pasitikrinkim, kiek katalikiško, religinio turinio likę fasadinėse, vartotojiškose kalėdose. Taip pat velykose, Joninėse, vestuvėse, krikštynose - visur, kur mėgstame panaudoti bažnyčios ritualus, paafišuoti “krikščioniškas vertybes”.

Viena akim žiūrėdamas sausio 13 d. šv. Mišių transliaciją negalėjau atsiginti panašumo į partinius tarybinius susirinkimus. Tik vietoj plojimų - žegnonės. Ir tas pseudobarokinis akių vartymas - kaip Seimo salėje per Vyriausybės valandą - ar tik ne mane TV kamera rodo Lietuvai?

Sutikite - sau patiems meluoti yra keisčiausia melo forma.

Rodyk draugams

Madonnos problemos dėl kontraversiškų sąsajų su religija ir seksu seniai ne naujiena - dar popiežius Jonas Paulius II tikinčiuosius ragino boikotuoti šios atlikėjos koncertus. Katalikų bažnyčia net baudėsi ekskomunikuoti Madonną Louise Cicconę už tai, kad ši pop-ikona uždainavo nuo kryžiaus ir tuo užsitraukė ne tik katalikų, bet ir ortodoksų bei žydų rūstybę. Su bažnyčia menki šposai, supykusi ji ilgai neatlyžta.

Žinoma, sėkminga taktika kontraversiškumu laimėti publikos dėmesį naudojamasi jau ir Lietuvoje. Anądien nustebino ne Madonna, o bulgarų bažnyčios hierarchų pareiškimas, esą dėl šios pop divos “blogos karmos“ sudužo laivas ir žuvo 15 žmonių. Atrodo, kad plačiai paplitęs sinkretizmas jau apėmė ir šventikų luomą. Jei jau dainininkė tapo šėtono įrankiu, bažnyčios tarnai galėtų imtis rimtesnių priemonių, nei juokinti savo išvedžiojimais apie velnio pinkles.

Rodyk draugams