BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tonos gerumo ausims

2012-12-27

Ne viskas pasaulyje keičiasi vien į bloga, pasakytų tūlas melomanas.

Norint turėti geros muzikos, anuomet reikėdavo turėti magnetofoną ir draugą, kuris turi gerų įrašų ir gali tau duoti persirašyti. Kokybės nelabai rasta, bet geriau, nei per traškantį Liuksemburgo radiją AM bangomis bandyti išgirsti kažką daugiau, nei Pesniary (nors nebuvo jie blogiausi).

Vėliau galėjai už 3 rublius (dabar tai būtų 30 Lt) iš mokyklos vertelgos išsinuomoti plokštelę ir spėti per valandą ją persirašyti į 9 rub. kainavusią Sony-90 kasetę, kurią pirkdamas radiotechnikos parduotuvėje atstovėjai 3 val. ilgio eilėje. O, kiek neįkainojamų dalykų pasiekė mano godžią makaulę tuo būdu!..

Po to muzikinį troškulį galėjai malšinti Antakalnio turgelyje ar iš ateinančių prekeivių pirkdamas piratinius CD, 10-14 Lt už štuką (ir kur dabar tas krūvas gėrio dėti?)

Vėliau reikėjo žinoti, kaip ieškoti visokiuose FTP sudėtų albumų ir juos parsipūsti, dažniausiai po vieną gabalą. Pačių naujausių dalykų buvo sunkiau rasti, bet pasikapsčius įmanoma.

Dabar gi nemokamai įsidiegei youtube resursų konverterį į mp3, susiradai norimą albumą ir netrukus jau gali jį turėti ausyje važiuodamas mašina ar vedžiodamas šunį. Apie visokius soundcloudus nė nekalbu…

Žinoma, seni burbekliai sakys, kad tas nė iš tolo neprilygsta originalaus vinilo kokybei, bet tai geriau, nei šimtams gėrybių amžiams palikti ausų užribiuose.

Tad technikos progresas yra nuostabus dalykas - ačiūdie ir aleliuja!

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą