BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Valgyti už 4 Lt/d.

2009-09-02

Hm, vakar susimąsčiau, kad artėjant įstaigos reorganizacijai šansas atsidurti gatvėje yra 1:4. Dar ne pasaulio pabaiga, svarstau - juk penktadalis Lietuvos jau kuris laikas kažkaip verčiasi maistui išleidžiant vos 4 litus per dieną. Su draugais miesčionimis diskutavome - ar pajėgtume išgyventi. Ekspertai blogiems laikams ragina ruoštis iš anksto, todėl nusprendžiau savo kailiu išbandyti bedarbio mitybos režimą.

Praradus darbą, išeitinės išmokos ar santaupos leistų trumpam prisitaikyti ir apsiprasti. Tad pirmą savaitę skirkim situacijos ištyrimui ir pasirengimui. Juk praktiškai niekad neskaičiuodavau išlaidų maistui - ko reikia, tą ir perki. Ką gali nusipirkti už 4 Lt - kavos puodelį mieste; alaus bokalą akcijos metu; silkės gabaliuką su svogūnais savivaldybės “Pasitarimų bare”;  makaronų pakelį… Teks kulniuoti parduotuvėn ir susiplanuoti sunkmečio valgiaraštį.

Kad eksperimentas būtų autentiškesnis, susigalvojau tokias taisykles: 1. Eksperimento trukmė - 3 savaitės (dievaž nežinau ar tiek ištversiu) 2. Jei valgau anksčiau turėtą, gautą dovanų maistą - paskaičiuoti jo vertę pagal svorį ir protingą rinkos kainą. 3. Jei verdu didesnį kiekį/valgau ne vienas - paskaičiuoji suvalgytos porcijos kainą. 4. Vieną dieną per savaitę leidžiama susiveikti nemokamo maisto (svečiuose pas mamą, prisigrybauti, elgetauti, labdaros valgykloj). 5. Vieną d./sav. leidžiama badauti (na, man tai ne pirmiena, tik ne priverstinai). 6. Taip sutaupius galima sau leisti “šventę švęst“. 7. Fiksuoti savijautą, pojūčius, nuotaikas, papildomas sąnaudas ar kliūtis (na, ne “supersize me” stiliumi, bet visgi). 8. Dalintis išmoningais sprendimais, receptais ir pan.

Žodžiu, pažvelkim skurdui į akis. Norite prisijungti?

Patiko (0)

Rodyk draugams



Komentarai (25) apie "Valgyti už 4 Lt/d."

  1.   Eugenijus rašė:

    Prisijungčiau, bet kadangi du metus dirbau Norfoje žinau kas tai yra

  2.   ambivalent rašė:

    Gali patarimų studentų paklaust - mes jau tikrai žinom, kaip sutaupyt maisto sąskaita. :)

  3.   ilgius rašė:

    vau, smagu būtų išgirsti komentarus. Studentu būdamas irgi pigiai valgiau, senimai irgi sugeba poreikius susiveržti. Įdomiausia, kaip jaučiasi dar vakar neblogas pajamas turėjęs, o šiandien jau iš minimumo turintis pramisti biurgeris.

  4.   ambivalent rašė:

    Kaip dalis Lietuvos gyventojų, gavusių atleidimo iš darbo lapelius. Čia kaip vidutinio amžiaus krizė: prasideda klausimai, kur aš einu/ ko siekiu gyvenime/kokia viso šito prasmė ir t.t. Duok dieve, kad katedros aikštėj balandžių ir toliau liktų daugiau nei tokių, kurie į tuos klausimus neatsakė. Fui, kaip pesimistiškai čia.

  5.   Diman rašė:

    Kas čia, neįkyrus SEO? :D Kam tiek nuorodų?

  6.   skinsLT rašė:

    padaugink 4lt suma X 1.5 ir mes pasakysim kur galima labai labai comfortable maitintis uz ta suma :) mazdaug butu 7 lt decent dienos kaloriju norma by meals :)

  7.   Megejas rašė:

    SkinsLT, padauginau, pasakykite prašom kur, labai juk svarbu dabar. Ačiū.

    Ir dėl nuorodų tai man labai patinka jų gausa, ypač, kad jos informatyvios, įdomios ir pan.

    Nekantriai lauksiu eksperimento rezultatų.

  8.   Asta rašė:

    kadangi po atostogų man visada būna finansinė krizė, tai jau prieš kelias savaites pradėjau panašų eksperimentą :)
    blogai, kad man nelabai išeina į darbą atsinešti maistą (tiksliau - nebūtų kaip jį pasišildyti), tai tenka galvoti, kaip nebrangiai papietauti mūsų valgykloje :) pvz., labai puikiai sekasi paimti pvz., 1,5 porcijos bulvių košės ir salotų. ir prisivalgau ir sutaupau :) o namie valgau tai, kas sode užauginta - bulvės, patisonai ir pan.

  9.   ilgius rašė:

    Asta, labai jus suprantu. Rudenį daržovės, grybai gelbsti. Įtariu, sunkiausias bus pavasaris. Skins - o kam reikia dauginti iš 1,5? Visas cinkas ir yra išsiversti nedauginant :)

  10.   Asta rašė:

    va, man kolegė dar pasakė, kad aš jau pralenkiau jūsų eksperimentą, ir dienai maistiu neišleidžiu nė 4 litų :D

    jooo…. pasižiūrėjusi į draugus jau matau tendenciją - dabar madinga sutaupyti, žinoti vietų “kur pigiau”, eiti į renginius, kurie už dyką arba labai nebrangūs :)

  11.   ilgius rašė:

    mada iš bėdos, tskant :/

  12.   troy rašė:

    kruopos

  13.   ddd rašė:

    Neįmanoma. Visų pirma reikėtų eksperimento išgryninimui atmesti tokius variantus kaip kažką auginu pats, gaunu už dyką ir panašiai - nes realiai daugelis gyvenančių mieste neturi tokių variantų ir 100% perka. Iš dalies galima pvz. pataupyti verdant košes, bet vistiek 4lt. pernelyg maža suma. Aišku porą savaičių galima ir pusbadžiu pagyventi, bet ilgame laikotarpyje niekaip. Netgi vertinant pačius paprasčiausius produktus: duonos pusė kepaliuko kainuoja apie 2lt. Kruopu pakelis apie 3 ir t.t. beje kaip suprantu čia vertina matintis visą dieną už 4lt. impossible…

  14.   ilgius rašė:

    ddd - bet kaip tada statistiškai kone kas penktas sugeba?

  15.   fille rašė:

    ddd> viskas įmanoma. Juk duonos kepalą nesuvalgai visą iš karto, porą riekių per dieną. Kruopų pakelis apie 300g - imkim 3 didelės vyriškos porcijos - jau 3 dienų vakarienė :))) Jei nesi ėdrūnas, už tuos 28lt per savaitę maitintis nėra taip pragariška.
    Didelė žmonių dalis įpratus valgyt greitai virškinamą, dažniausiai ne pigų ir mažai organizmui naudos duodantį maistą, o toks eksperimentas nori nenori vers rinktis pigesnius, bet naudingus produktus - ilgai sotumo jausmą suteikiančius grūdus, daržoves iš turgelio. Sveikinu ir linkiu sėkmės :))))

  16.   ilgius rašė:

    Kruopų pakelis 800-1000 g :) Bet yra už 0,99 Lt - tai kad ir ėdrūnas, tikiu rasiu kuo užsikišti :)

  17.   autoriau rašė:

    uz 4lt per diena ty 120lt per men galima nusipirkti:
    5kg morku 4lt
    3kg svogunu 3lt
    3kg kopusta 2lt
    10kg bulviu 7lt
    2kg ryziu 5lt
    6kg kruopu 8lt
    4kg miltu 5lt
    2l aliejaus 8lt
    0.3kg cesnaku 3lt
    30 kiausiniu 11 lt
    1kg varskes 10lt
    5kg LT obuoliu 5lt
    1kg citrinu 4lt
    1.3kg 4vnt vistu ketvircius 8lt
    1kg sald lydekos 9lt
    1kg cukraus 3lt
    100g arbatos 4lt
    200g kavos 7lt
    200g sokolado 5lt
    riesutu 9lt
    apie 40 kg produktu is kuriu turint fantazijos galima tiek daug visko pagamint neuzsibunant virtuveje ilgiau nei iprasta ir pilnaverciai maitintis

  18.   ilgius rašė:

    puikus tinkamo poziurio pavyzdys! issilavinusiam, energingam zmogui tai tikrai nesunku. itariu, kad sunkiau menko issilavinimo, motyvacijos, priklausomo nuo iprociu zmogui. Bet svarbiausi - norint imanoma.

  19.   danguole rašė:

    saunuoliai noreciau prisidet nes jau metai kaip mokausi kuo taupiau gyvent kuo paprasciau valgyt dabar skaiciuju paskutines dienas liko menuo ir busiu atleista is darbo taigi man pats tas maitintis uz4lit per diena

  20.   ilgius rašė:

    laikykis, danguole, svarbu islikt pozityviai ir kurybingai!

  21.   Vytas rašė:

    Už 4Lt tikrai galima pavalgyti. Mes dažniausiai išleidžiam daugiau, nes norim save palepinti arba tampame reklamos, akcijų aukomis. Truputis valios ir nėra taip sunku :) Vienas pirmųjų komentarų buvo, kad puikus pavyzdys yra studentai - jie tikrai žino, kaip išgyventi.

  22.   Ramūnas rašė:

    Įdomu, na reiktų kažką pabandyti. 4Lt tikrai įdomi ir argumentuota suma

  23.   Rimantas rašė:

    šaunu, reikia sugebėti

  24.   SM rašė:

    Labai įdomus eksperimentas:)Man labai sunku būtų tokį eksperimentą atlikti

  25.   vlad consultant rašė:

    Situacija netapo geresne nuo tada

Rašyk komentarą