BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vargo darbai

2010-08-15

Šeštadienio rytą prie Minsko IKI (prie kurio gyvena tikri liberalai) matau pievelėje įsitaisiusią vietos valkatošių kuopelę. Medžių paunksmėje įsitaisę laukia butelių supirkimo punkto atidarymo. Maišuose - gausus surinktos stiklo taros derlius. Sėdi, burnos skalavimo skystį gurkšnoja, daržove užkanda, iš bambalio patraukia. Idilė.

Žiū, prie kompanijos prieina pilietė. Galvoju, tuoj moralą atskaitys, smalsu pasidarė. Bet ne - siūlo padirbėti, kažką iškrauti, pernešti. Ot, galvoju, šaunuolė - va kaip turi būti integracija vykdoma, ir užimtumo didinimas. Vietos pijokėliams žmogiško darbo ir uždarbio galimybė.

Mano nuostabai, kompanija pasiūlymo atsisakė. Nugirdau sakant - “ir ne piniguose čia reikalas”. Matyt, neblogai uždirbti išeina renkant butelius ar kitokią tarą. Mieste galima pamatyti ne vieną surinkėją - kas ant kupros, o kas ant ratukų maišais ar ryšuliais nešinas. Gal todėl stiklo tarai rūšiuoti skirtas konteineris visada stovi apytuštis?

Ir ne visi surinkėjai yra murzini valkatos - esu sutikęs inteligentiškai atrodančių. Viena moteris prieš apžiūrėdama konteinerį jo kraštą apkloja laikraščiu, kad neišsimurzintų, dėvi pirštines. Dažnas darbuojasi iš kabyklos pasigamintu kabliu su kotu. Palengvindami jų darbą, gal tuščius butelius tiesiog statykime prie šiukšlinių?

* * *

Vakar prie “Senukų” sutikau “fundraiserį” - ar galite padėti, klausia. Žinoma, kaipgi kitaip. Gal galite duoti kelis litus, greitakalbe prašo, benzinas baigėsi, namo reikia parvažiuoti, žmona su vaikais karštyje laukia.

Jei ne tas paskutinis sakinys, gal būčiau užkibęs. Vakar mano citroenas rodė lauke buvus +36C. Na koks sveiko proto žmogus vaikus kepins mašinoj, kai šalia kondicionuojami “IKI” ar ”Senukai”?

Jei jums taip atsitiktų, juk nepradėtumėt vaikščioti po mašinas ir kaulyti. Yra mobilus, yra giminės, draugai. O jei jau reikėtų kreiptis į svetimus žmones, turbūt labai susijaudintumėt, būtumėt drovus(i) ir sumišęs(us). Todėl akivaizdu, kad reikalą čia turime su profesionalu.

Išgirdęs mano atsakymą, kad ”toks variantas neišdegs”, elgetautojas negaišdamas nuturseno ieškoti patiklesnės aukos. Iš lengvatikių per dieną šio amato meistrai susirenka nemenkas sumas, nors prieš kameras verslo paslapčių atskleisti neskuba ir dievagojasi, kad pajamos mizernos. 

Ką gi, bet kokiame versle sėkmingai suktis reikia įgūdžių ir sumanumo. Daugelis nuo skurdo sprunka į geresnius kraštus - vargo vakarienę vargti lieka tie, kurie išjudėti negali. Kaip jiems padėti? Gal žinote jūs?

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (10) apie "Vargo darbai"

 1.   deimante rašė:

  ar tikrai jie burnos skalavimo skystį gurkšnojo? Juk brangus jis…

  dėl antros istorijos…aš esu tokiam davusi 25 Lt, nes žmogui į Trakus reikėjo pargrįžti. Turėjau stambesnę kupiūrą, tai abu draugiškai nuėjom iki spaudos kiosko ir išsikeitėm. Ir dar savo tel.nr. jam daviau, kad galėtų paskambinti, kai grįš į Vilnių ir man pinigus atveš, mat jo telefonas buvo išsikrovęs. Už mano tokį “gerumą” jis man dar ir rūkytą ungurį pažadėjo, nes pats rūko ir “Stikliams” tiekia. Kaip Jums istorija? Dabar tai visiškai juokingai atrodo. Tik tiek, kad jis tikrai su tuščiu “kanistriuku” degalams prie manęs priėjo :)))

 2.   ilgius rašė:

  deimante: sprendziant pagal kiemuose besimetanciu buteliuku kieki, jis tikrai iperkamas. Patikrinsiu, bet tikiu, kad kioskelyje nekainuoja 4 litu.

  O istorija apie “kanistriuka” byloja, kad profesionalumui ribu nera :) O kiek zmogus prase - 25 lt? ar cia pati pasiulete?

 3.   ilgius rašė:

  cia http://www.diena.lt/dienrastis/tema/-babatuko-upes-liejasi-210512 apraso dvi rūšis burnos skalavimo skysčių. Vienas jų, anksčiau vadinęsis “Leda”, o dabar turintis naują “Classic” vardą, yra tik vos vos silpnesnis už kosmetinį spiritą. Skysčio sudėtis pritrenkiamai paprasta: 56 proc. alkoholio, 41 proc. vandens ir truputis kvapiųjų medžiagų.

  Yra ir kiek silpnesnis šio skysčio “brolis” – mėtinis preparatas mįslingu pavadinimu “32″. Ant buteliuko nenurodoma, kokia jo alkoholio koncentracija, tačiau skysčio skonis ir kvapas leidžia manyti, kad skaičius 32 ant etiketės puikuojasi ne be reikalo.

  Už buteliuką 56 proc. alkoholio “Classic” skysčio prekybininkai prašo maždaug 3,5 lito.

 4.   Vidmantas rašė:

  Kai važiavom kartą Švedijoj greitkeliu man ir tokia istorija buvo: privažiavo prabangus mersas iš galo ir kad mirkščioja, kad mirkčioja šviesom. Galvoju - blyn, gal kas man iš mašinos bėga ar dar kas. Sustoju - aiškina kažkoks tamsesnio gymio veikėjas vos rišlia anglų kalba kad jam benzas baigiasi. Tai sakau apsisukit prieš kokia 10km buvo degalinė. O tas - tai ne pinigų nebėra, gal keičiam į va didelį auksinį žiedą :-)) Heh, galvoju, apsuks įtarų lietuvį toks nuvalkiotas bajeris! Supratęs, kad nieko nepeš, nurūko savais keliais toliau.

 5.   ilgius rašė:

  Vidmantai - čia matyt čigoniški pontai :) pradėjęs skaityti galvojau - bus baisesnė istorija - mat girdėjau, kad panašiu būdu bando mašiną atimt ar pradurti padangą ir nemačiom saloną apšvarina. lenkijoj gal ar mūsuose?

  Deimante - eidams pro kioskelį tyčia pažiūrėjau - 2,70 Lt už Classic buteliuką - neblogai, ką?

 6.   j rašė:

  Tik ekonomiskai stipri valstybe gali padeti zmogui, kuriam reikalinga materialine pagalba. Lietuva , deja,sito negali. Todel skurstancio zmogaus didziausias pagalbininkas yra jis pats.

 7.   ilgius rašė:

  j: aukso zodziai. patys esam visko kalviai :)

 8.   bzhyk rašė:

  @j
  žinau tik dvi valstybes pasaulyje, kuriose nėra vargšų benamių nereikalaujančių materialinės pagalbos:
  Šiaurės Korėja - visi suvaryti į darbo stovyklas
  Vatikanas - visi suvaryti į vienuolynus
  ;)

 9.   ilgius rašė:

  geriau pažiūrėjus, turbūt dar panašiai yra Lichtenšteine ar Monake

 10.   vytas rašė:

  Kopenhagoj matem nemazai lipduku prie siuksledeziu, raginanciu siuksles mesti i siuksledeze, o butelius statyti salia. Dazniausiai taip ir darau. Manau, kad buteliu rinkimas tikrai nera lengva, nors ir gerai apmokamas darbas. Bet padet zmogui (kad ir koki darba dirba) vistiek smagu.

Rašyk komentarą