BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šaipomės iš ekscentriško keistuolio-verslininko pareiškimų, kad Kaunas privalo paremti KK Žalgirį 10 mln. lt. Romanovas savo klubui skolingas 25 milijonus Lt, bet matai pinigų neatiduos, kol nesusimokės kiti pasižadėję “rėmėjai”.

“Sumokėti” ir “rėmėjai” skamba kaip J. Erlicko “įlipo dvi silkės į obelį“. Neseniai vykusiuose “Verslo žinių” rinkodarininkų pusryčiuose kaip vienas nesusikalbėjimų ne kartą minėtas žinomas faktas - rėmimas (sponsorship) yra vienas iš rinkodaros metodų, tai nėra labdaringa parama, kaip tai apibrėžia Labdaros ir paramos įstatymas.

Paramos atveju rėmėjai remia, o ne susimoka. Susimoka tie, kurie kažką konkretaus perka. Kaip teisingai sako Vitoldas Masalskis, Kauno taryba turėtų susimokėti, nes “Žalgirio klubas” yra labai gera reklama šiam miestui. “Labai gera” - tai tokia, kurią galima nesunkiai apskaičiuoti. Paskaičiuoti investicijos grąžą, palyginti alternatyvas.

Tuo tarpu parama skiriama iš idėjos, iš užuojautos, geros širdies, meilės, patriotizmo ar pan., nesitikint materialinės naudos. Remiamas viešasis interesas. Remti kamuolius spardančius ar bumsinčius milijonierius nėra viešoji nauda. Viešoji nauda - skatinti visuomenės fizinį aktyvumą, vystyti mėgėjų sportą.

Tas pats ir kultūroje - galima remti meno saviveiklą, paveldą, o ne komerciškai sėkmingus milijonus uždirbančius profesionalus. Senelio Imbraso pasipiktinimas tuo, kad VEKSas rėmė “Bjorką”, turi pagrindo.

Visuomenei naudingos (nekomercinės) veiklos rėmėjams taikoma gana dosni pelno mokesčio lengvata. Kita vertus, taikoma prievolė atsiskaityti už gautos paramos sunaudojimą, taikomi reklaminių įsipareigimų ribojimai (ne daugiau nei 10 proc. paramos vertės). Profesionalūs sportininkai tiek mūsuose, tiek ir kitur pasaulyje nepelnytai naudojasi mokesčių mokėtojų pinigais, lengvatomis ir nuolaidomis. Todėl mažiau pinigų lieka paremti tiems, kam to reikia iš tikrųjų.

Tad jei manome, kad miestui, valstybei, kompanijai ar bendruomenei naudinga finansuoti areną, stadioną, ar juose sėkmingai sportuojančius turtuolius, kurie uždirba tiek, kad patys steigia paramos fondus, remiančius gabius vaikus, kultūrą ir t.t. - pirkime tų objektų veiklos paslaugas, pavieniui ar susimetę.

Būtina aiškiai atskirti sponsorius nuo rėmėjų ir šiuos daiktus vadinti tikraisiais vardais. Ne tik vadinti, bet ir jiems taikyti skirtingą teisinį ir mokestinį reglamentavimą. Ir Romanovui tuomet netektų Kauno valdžios gėdyti, jis šį reikalą išspręstų netesybas išsireikalaudamas teisme.

Nesutinkate? Rašykite komentarą.

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą