BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ne, čia ne apie miuziklą. Tokia mintis toptelėjo, ryte stebint šiukšlių konteineryje besikapstančią moterį.

Abejinga praeivių žvilgsniams, ji rinko maisto atliekas ir valgė. Tinkamumo vartoti tekstas paprastas - ragauti, ir jei neskanu - spjauti ten pat į konteinerį. Veidas mėlynas nuo “flakonų“. Vargo vakarienė (ar pusryčiai, šiuo atveju).

Prie ko čia katės, sakysite. Katės būna naminės ir laukinės. Vienos išpuoselėtos, žvilgančios, kitos nušiurusios, apšepusios. Bobulyčių dėka yra ir tarpinė rūšis - puslaukinės, artyn prisileidžiančios maitintojas. Už veislinius kačių jauniklius žmonės pagatavi pakloti šimtus ir tūkstančius eurų; gi beveislius kačiokus be skrupulų šmakšt į maišą ir į upę.

Atrodo, tokios skirtingos katės, ir tuo pačiu taip panašios. Taip ir žmonės.

Nelygu, kur pasisekė gimti, kaip pasisekė augti. Nebūtina lyginti Somalio ir Liuksemburgo - gerokai skirtingu žmogumi gali užaugti tame pačiame Vilniuje gimęs geroje šeimoje ir tabore.

Namus praradę greitai sulaukėja, o štai prijaukinti laukinius užtrunka gerokai ilgiau. Ir ne vien kates.

Socialinių taisyklių nepaisančius (nedirbančius, vagiančius, elgetaujančius, bele ką valgančius, geriančius ir kitaip vartojančius) “laukinius” labai sunku suintegruoti į visuomenę. Kaip kokius mauglius, priklausomybes turinčius asocialus sugrąžinti į normalų gyvenimo ritmą reikia milžiniškų pastangų, užsispyrimo ir kantrybės. Mission impossible?

Ar galime, ar turime šalia savęs toleruoti tuos, kurie gyvena kaip tie konteinerių katinai? Ar turime, ar galime jiems padėti?

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (7) apie "Žmonės kaip katės"

 1.   Simona rašė:

  Kas rytą sprendžiu tokią dilemą ir aš - beveik visada susitinku moterį irgi “nuo konteinerio” - buvusi slaugytoja vietinėj ligoninėj, žinau, kad iš pradžių vyras gėrė ir ją trankė, o paskui ir ji prisijungė. Iš vaikų namų - taip sakant jokios atspirties nebuvo - tai va, vis galvoju, duoti kokį litą ar ne? :-)Nes žinau 100 proc. kad tuoj pat nusipirks “soskę” arba “dikalono” čia pat esančiam kioske.Ir gaila taipogi - seniūnijoj matyt gauna tam tikrą pagalbą, bet vistiek per dieną prie konteinerio. Bet ar dar yra kelias atgal tokiems žmonėms, tai jau nedrįsčiau teigti…

 2.   Fygo rašė:

  Labai įdomios mintys.
  Kažkada skaičiau vieno daug Lietuvai nusipelniusio žmogaus, regis, turėjusio nemažai dvarų ar bent jau vieną tai tikrai, laišką. Savo sūnui Jis rašė maždaug taip: “Tau pasisekė gimti ten, kur gimei. Todėl turi padėti kitiems, kuriems ne taip pasisekė.” Omeny turėta ta pati socialinė nelygybė. Galbūt, jei visi vadovautumėmės tokiu principu, tada apskritai nereikėtų kalbėti šia tema ir kelti problemos. Nepaisant to “jei”, manau, atsakymas į Tavo klausimą aiškus: mes ir turime, ir galime padėti.

 3.   ilgius rašė:

  Hm, tikrai yra apie ką pagalvoti. Va ir Sigitas Parulskis Lietrytyje apie bomžus: http://www.lrytas.lt/-13142443341312714629-sigitas-parulskis-s%C4%85%C5%BEin%C4%97.htm

 4.   Fygo rašė:

  Manau, kiekvienai šio straipsnio pastraipai būtų galima suskurti po atskirą diskusiją. Vis dėlto labiausiai man įstrigo iškelta idėja apie tai, kad medalis visada turi dvi puses.

 5.   j rašė:

  skaudu, kad tokie klausimai (ar turime toleruoti, ar turime padeti)dar iskyla.

 6.   mantasijus rašė:

  Stebėdami paukščio tykančią katę,nesunkiai galime nuspręsti, kad katės yra liūtų ir tigrų giminaitės.Visos katės moka puikiai medžioti,jos stiprios ir judrios.Šių gyvūnų pojūčiai labia išlavėję,dantys ir nagai aštrūs.Katės daugiausia medžioja naktį ir labia gerai mato tamsoje.Net naminės katės puikiausiai gali išgyventi laisvėje medžiodamos peles,mažus paukščiukus,vabzdžius ir kitus gyvius.Tačiau daugelis egzotiškų grynaveislių kačių negalėtų pačios išgyventilaisvėje,nes dauguma jų yra pripratusios prie lepaus gyvenimo žmonių namuose.
  http://www.mokslai.lt/referetai/referetas/20312.html

 7.   Ledinis bomžas rašė:

  [...] pastebėti, kad kas antras daugiabutis turi savo stacionarų bomžą - it kokį didelį puslaukinį katiną. Po balkonu (ar kokioj pašiūrėj) susisukta benamio gūžta - senos lovos minkšta dalis, pora [...]

Rašyk komentarą