BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kai buvome vaikai, buvome pagatavi atiduoti brangiausius turtus už mėgstamos grupės įrašą (kad ir kopijos-kopijos-kopiją), nuotrauką ar (svajonių viršūnė) plakatą. Ką ir kalbėti, vakarietiška muzika sovietmečiu buvo esminis priešnuodis nuo komunistinės indoktrinacijos ir surunkelėjimo. Todėl labai smagu dabar jutūbėje be vargo mėgautis anuomet negirdėtais/nepamatytais legendinių atlikėjų albumais ar koncertais.

Prisimenant epines pankų ir montanų kovas (kaži kurioje barikadų pusėje stovėjo metalistai?), toptelėjo Judas Priest. Ankstyvieji JP atrodė kaip standartiniai rokeriai - plėvesuojančios rankovės, skraistės, juostos, blizgučiai, batai ant platformų. Nuo 1978 įvaizdis ėmė keistis. Homoseksualus* vokalistas Robas Halfordas žavėjosi “odos” subkultūra, tad jo sceniniame įvaizdyje atsirado gėjų klubams labiau būdingų odinių kelnių, liemenių, diržų, grandinių, kniedžių. Klasikinio heavy metal dievai Judas Priest drauge su kitais (Iron Maiden, Saxon, Motorhead) šia mada greitai užkrėtė didelę dalį metalurgų.

Žinoma juokinga, kad ne vienas užkietėjęs metalistas būdamas aršus homofobas visai neseniai savo ekipiruotėje turėjo standartinių nekenčiamų gėjų aprangos atributų.

Čiupinėdamas tą gėjų subkultūros įtaką sunkiojo metalo muzikai užklydau į keistą tinklapį, kuriame dievoti homofobai dėsto įspėjimus tėvams (vos susilaikiau neparašęs iš didžiosios) saugoti atžalas nuo “gėjiškos muzikos”. Patikrinus įrašų kolekciją ir atradus bent tris nurodytų “gėjinių grupių” opusus siūloma surengti “iškrypėlių muzikos” sudeginimo seansą.

Rekomenduojama muzikinę egzekuciją vykdyti taip, kad neklaužados vaikai pajustų liepsnų karštį ir pagalvotų, kas jų lauks Anapus, jei nesiliaus klausyti tokių baisybių, kaip Rolling Stones, Bob Dylan, The Doors ar Grateful Dead.

Jėzuliau švenčiausias, kas galėjo pagalvoti, kad kokie nors King Crimson (įdomu, kurio sąstato?) yra gėjų grupė? O ką jau ir bekalbėt apie Metallica ar Cannibal Corpse. Tkriausiai užteko po koncerto publikai nusilenkti apsikabinus?

Kaip čia neprisiminsi epinio diskotekose neleistinų antitarybinių grupių sąrašo. Anuomet gan populiarus žurnalėlis “Aušrinė” perspaudino kažkurio kunigėlio pateikiamą šėtoniškų grupių sąrašą, kuriame be (savaime aišku!) rollingų pakliuvo bitlai, The Who ir pan. bezabydni “gėlių vaikai”.

Tamsybininkai nekentėjai buvo ir tikriausiai bus visais laikais. Kad visokius gražulius ir veselkas kaimai išsirenka seiman, nekeista. Miestuose balsuotojams kai kur teko rinktis vieną iš dviejų - raudonikį arba ponią “primyžk-į-sriubą”.

Reziumuojant, tariame ačiū internetui - tai, kas jame sudėta, lengvai neužbaninsi ir nesudeginsi :)

* Savo homoseksualumą Halfordas atskleidė gerokai seniau, 1998-ais, tuo tikriausiai nušiurpindamas dalį savo gerbėjų mačo headbanger’ių ;)

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (2) apie "Supleškink gėjų muziką!"

  1.   madnproud rašė:

    Ne, nu tai čia jau faktas toks yra, kad dievuliui taigi baisiai nepatinka viskie ten rokenrolai, punk-rockai ir netgi tas pats gi indie, nes jau ten vaikus visaip tvirkina. Tai va čia gi prie tojo draustinų grupių sąrašo reikėtų ir The Beatles pridėt būtinai, nes ten tai iš viso etezija, nusivarius daug nekaltų dievo avyčių paskui save.

    Na, o šiaip tai jau prie ruso gi sakydavo, kad tokia muzika su socialistinės darbo liaudies idealais nesiderina, dabar gi su katalikiškos darbo liaudies interesais - kas gi jau yra visai kas kita, berods tai.

  2.   Mindaugas rašė:

    Sakyčiau, puiki įžanga. :D Pamenu, per liet. telikus prieš 12-15 metų kažkokį suominenų haterių dok. filmą apie tą patį, kas čia rašoma. Nesikeičia pasaulis: turint bokso pirštinę, belieka tik kriaušę rast.

Rašyk komentarą